Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bakırköy'de 'Sevgi Yumağı'

  Hürriyet Haber
  29.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 29.09.2000 - 00:01

  BAKIRKÖY Belediyesi, bölgesinde bulunan 17 bin yaşlıya yardım elini uzattı. 'Sevgi Yumağı' adı altında düzenlenen çeşitli etkinliklerle mutlu ve güzel anlar yaşayan yaşlılar önceki gün tavla turnuvasında kıyasıya yarıştı. Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen proje, yardım 65 yaş üstündeki ilçe sakinlerini kucaklıyor. İhtiyacı olan yaşlıların sağlık ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılayan belediye, çeşitli etkinlikler de düzenliyor. Tekne, Tatilya gezileri düzenleyen belediye, yaşlı insanların gönlünü alıyor. Önceki gün Ataköy Atapark'ta bir de tavla şampiyonası düzenledi. Bakırköy Belediyesi yetkilileri, 'Sevgi Yumağı' projesini sürdüreceklerini söylediler.

  Bakırköy Belediye Başkanı Doktor Ahmet Bahadırlı, geçtiğimiz yılın sonlarında 300 yaşlıya yönelik olarak başlatılan projeyi 10 bine çıkardıklarını belirterek gönüllü vatandaşları yaşlılara sahip çıkmaya çağırdı.

  Gönüllüler aranıyor

  Bakırköy'de ikamet eden 65 yaş üstü 10 bin yaşlının sağlık, kültürel, gıda, yakacak, yeşil kart, teknik destek ve sosyal aktiviteler konusundaki taleplerini yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Bahadırlı ‘‘Yaşlılarımızdan özellikle sosyal konularda büyük talep geliyor. Yaşamlarının son kısmını yalnız ve çaresiz geçirmek istemeyen yaşlılarımızı özellikle gönüllü vatandaşlarımızla elele vererek mutlu kılmalıyız. Belediyemiz bünyesinde 70 personelimizi bu programda görevlendirdik. Fakat zaman içerisinde belediyenin bu programdaki yeri sadece organizasyon olmalıdır. Gönüllülerimiz maddi yardımlarının yanısıra yaşlılarımızı evlerinde ziyaret edebilirler, onlara uzun süredir okumak isteyip de okuyamadıkları bir kitabı okuyabilirler, sohbet etmek için yaşlılarımızı bir mekanda biraraya getirebilirler. Tüm duyarlı Bakırköylüleri bu projede yer almaya çağırıyorum'' şeklinde konuştu.

  Projeye gönüllü olarak katkıda bulunmak ve proje kapsamında her türlü yardım talep edenler ‘‘Sevgi Yumağı''nın 570 03 82 ve 542 86 94 numaralı telefonundan bilgi alabilirler.

  Katı atıkların geliri özürlülere

  Bakırköy Belediyesi, Bakırköy'de evlerden topladığı ve merkezi 40 yere koyduğu pet şişe toplama ünitelerinde toplanan katı atıkların sanayiye geri döndürülmesinde sağlanan geliri Bakırköy'deki dört özürlü derneğine veriyor. Osmaniye'de kurulu bulunan katı atık ayırma istasyonunda toplanan katı atıklar burada ayrıştırılarak preslenip ilgili ham madde tesislerine satılıyor.

  Bakırköy Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü tarafından yürütülen projeyle her ay 10 Milyar Türk Lirası'nın üzerinde gelir elde edilecek.

  Konuyla ilgili bilgi veren Çevre Koruma Müdürü Ramazan Sırma ‘‘Özellikle pet şişeler doğada 400 yılda eriyerek büyük çevre kirliliğine yol açıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı