Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bakırköy’e yeni merkez

  Hürriyet Haber
  06.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme: 06.07.1999 - 00:01

  Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'yle üç yıldan beri ortaklaşa çalışmalar sürdüren Çamlık Sahil Lions Kulübü, Hastane bünyesinde kullanılmayan eski bir binayı Doç. Dr. Arif Verimli'nin de katkılarıyla bir rehabilitasyon merkezi haline getirdi.

  Beş aydır yapımı süren rehabilitasyon merkezi, kulübün düzenlediği kermesler ve konserlerden elde ettiği gelirler ve çeşitli kuruluşlardan sağladığı bağışlarla düzenlendi. Binanın yapımı için ilk gelirler Avusturya Konsolosluğu Kültür Ofisi'nde düzenlenen piyano ve keman resitali ve Onur Akay'ın Kadıköy Evlendirme Dairesi'nde verdiği konserden sağlandı. Binanın çatı kaplama, kalorifer tesisat ve malzemelerini ODE Mühendislik, elektrik malzemelerini Faal Elektrik ve Güney İnşaat, boya malzemelerini de Gürsoy Boya bağışladı. Ancak, binanın hizmete açılması için hastaların kullanacakları spor malzemeleri ve aletleri eksik. Üç senedir Amatem'le uyuşturucu bağımlılığı konusunda çalışmalar yapan kulüp, merkezin açılması için duyarlı kuruluşların yardımlarını bekliyor.

  Çamlık Sahil Lions Kulübü hastaneyle ilişkilerini meditatif müzik terapisiyle başlattı. Nevrotik hastalara ve uyuşturucu bağımlılarına musiki terapisi uygulanıyor. Yapılan terapiler sonucunda hüseyni makamının kalbe, rast makamının ise felce iyi geldiği tespit edilmiş. Kulüp üyeleri ana ilkelerinin ‘‘Kendinden daha az şansa sahip insanlara dil, din ve ırk farkı gözetmeden hizmet’’ olduğunu vurguluyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı