SİİRT HABERLERİ

Bakırhan Muhtarlarla Dayanışma Toplantısına Katıldı

IHA
25.02.2015 - 13:58Son Güncelleme :

SİİRT BELEDİYE EŞBAŞKANLARI BAŞKANI TUNCER BAKIRHAN VE BELKIZA BEŞTAŞ EPÖZDEMİR, İL GENEL MECLİS BAŞKANI HATİCE TAY, HDP'Lİ SİİRT İLÇE VE BELDE BELEDİYE BAŞKANLARI, HDP VE DBP İL YÖNETİCİLERİ VE MERKEZE BAĞLI KÖY MUHTARLARININ KATILIMIYLA ÖĞRETMENEVİNDE DAYANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

IHA

Muhtarlarla yapılan dayanışma toplantısında konuşan Siirt Belediye Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan, Siirt merkez ve ilçe belediyeleri olarak köyleri ayırt etmeden çalıştıklarını söyledi.
Siirt Belediye Eşbaşkanları Başkanı Tuncer Bakırhan ve Belkıza Beştaş Epözdemir, İl Genel Meclis Başkanı Hatice Tay, HDP’li Siirt ilçe ve belde belediye başkanları, HDP ve DBP il yöneticileri ve merkeze bağlı köy muhtarlarının katılımıyla öğretmenevinde dayanışma toplantısı düzenlendi.
Toplantıda muhtarlara hitap eden Bakırhan, halkın iradesiyle seçilmiş olan değerli muhtarların, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve belediye eş başkanlarından bir farkları olmadığını söyledi. Bakırhan, "Her birimiz kendi cephemizden küçük veya büyük bir kitle tarafından uygun görülmüş ve seçilmişiz. Bu nedenle seçilen tüm arkadaşlara seçen iradeden dolayı saygı duyuyoruz. Kendilerine büyük bir değer biçiyoruz. 4 yıl daha birlikte çalışma yürüteceğiz. Bu 4 yıl içinde kentte bulunan tüm seçilmişler ile dayanışmak, dertlerimizi, sorunlarımızı paylaşmak, zaman zaman ortaya çıkan ihtiyaçlarını hem belediye eş başkanlarımız hem belediyelerimiz, hem de il genel meclis üyelerimiz ve il genel meclis başkanımız ile birlikte çözmeye çalışmak ve karşılamak amacımızdır. Çekinmeden sorunlarımızı, dertlerimizi, eleştirilerimizi, önerilerimizi ortaya koyalım. Nihayetinde aynı kentte yaşıyoruz, aynı kenttin seçilmişleriyiz. Bu kentin A köyü ile kent merkezi arasında bir fark olmadığının tekrar altını çiziyorum" dedi.
Belediye yönetimlerinin, ırkçı, milliyetçi, ayrımcı ve bölücü bazı zihniyetler tarafından henüz kabul görmediğini ifade eden Bakırhan, "Belediyemizin yapması gereken hizmetler bürokrasiye takılmıştır. Bürokrasi engellemiştir. Mesele bizim ne yaptığımızla ilgili değildir, mesele bizim yönetemediğimiz, iyi hizmet yapamadığımızı, Siirt halkına bedel ödeterek, kanıtlamaya çalışmalarıdır. Buda en büyük günah ve suçtur. Onun için biz seçilmişlerin dertleri ve sorunları çoktur. Olanaklarımız kısıtlıdır. Biz kendi olanaklarımızı, kendi aramızda pay ederek, paylaşarak, bölüşerek, sorunlarımızı küçükten büyüğe doğru birlikte çözebiliriz. Hepimiz halkın seçmiş olduğu iradeye saygı gösterebilirsek bu ülkeye barış ve huzuru getirebiliriz" diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından muhtarlar ile dayanışma yemeği çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Bakırhan Muhtarlarla Dayanışma Toplantısına Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 13 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakırhan Muhtarlarla Dayanışma Toplantısına Katıldı haberi güncellenecektir.

SİİRT NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  07:12
 • Öğle
  12:17
 • İkindi
  14:46
 • Akşam
  17:01
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı