"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Bakire değilsin diye tutturdu

Sevgili Güzin Abla, ben 27 yaşında bekar bir genç kızım. Bir yandan okuyor, bir yandan da çalışıyorum. Bu yaşa kadar hep ölçülü arkadaşlıklarım ya da ilişkilerim oldu.

Tutucu bir aile yapısına sahip olduğum için, ikili ilişkilerimde asla hiç kimseyle tam anlamıyla bir beraberlik yaşamadım. Son olarak yeni tanıştığım bir erkek arkadaşımın baskısına dayanamayıp ilk kez biraz yakınlaşmayı denedik. Bu sevişme anımızda, ister istemez kendimi kastım ve daha ileri gitmesine engel oldum. Bu durumu ise o erkek arkadaşım hiç beklemediğim bir şekilde yorumladı, ‘‘Sen bakire olmadığını gizlemek için böyle davranıyorsun’’ demez mi? Ben bu söze hem çok şaşırdım, hem de alındım. Benim bakire olduğuma inanmadığını söyledi. Ben de ona, hayatımda hiç kimseyle tam bir ilişkiye girmediğimi söyledim. Ama inandıramadım. O günden sonra aramız açıldı. Beni eskisi gibi arayıp sormuyor, soğuk ve uzak davranıyor. Çok üzülüyorum. Hem boş yere suçlandığım için, hem de böyle günahsızken beni istememesi ağırıma gidiyor. Nasıl davranmalıyım?

<ı> Rumuz: Suç Ben de mi?

KIZIM
bu gencin hiç de iyi niyetli olduğunu düşünüyorum. Kusura bakma. Seni bu şekilde belki de onunla tam anlamıyla beraber olmaya zorluyor. Seni bir anlamda kışkırtıyor, ‘‘Beraber olalım da gör bak işte ben bakireyim’’ diyeceksin. O da seninle olmanın keyfine varacak. Böylece kendince bir zafer kazanacak. Ya da seninle ileri bir beraberlik yaşamayı hayal etmiş. Bu olmayınca sen artık onun ilgisini çekmez olmuşsun. Her iki şekilde de bu genç sana uygun değil. Sen demek ki, karşılıklı sevgi ve saygıya dayanan bir beraberlik istiyorsun. Sevdiğine zaman içinde yaklaşabilirsin. Prensiplerinden ödün vermiyorsun, o halde karşındaki kişi sana değer veriyorsa, senin prensiplerine de saygılı olmalı. Bir genç kız, her önüne gelenle bir ilişki yaşarsa, önce kendi kendisine karşı saygısı kalmaz. Bu nedenle kızım, kendini suçlamaktan ve kendinden kuşkulanmaktan vazgeç. Eminim, istediğin gibi dürüst ve seni anlayabilecek bir gençle pek yakında karşılaşacaksın.
X