"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Bakire değilim

Güzin ABLA

Rumuz Mersinli

Güzin abla, ben 23 yaşında bir okuyucunuzum. Bundan 4 ay önce başıma bir olay geldi. Akrabamız olan evli bir beyle ilişkiye girmiştim. Onunla bir ilişkiye gireceğimi düşünmemiştim, ama kazayla kızlık zarım bozuldu. Ablamlara benimle evleneceğini söylemiş. Karısıyla ayrılamaz, çünkü iki tane çocuğu var. Çünkü karısı benim halamın karısı. Babam duyarsa beni öldürür. Aslında olay kapandı. Bundan iki ay sonra beni isteyenler oldu ama kabul etmedim. Ailem isteyince ben de karşı çıkmadım, çünkü çok isteyen olunca birine evet demek zorundaydım ve kabullendim. Nişanlım çok iyi birine benziyordu, onu sevmeye başladım. Ama içimde hep bir korku var, ya sonu kötü biterse. İntiharı bile düşündüm. Nişanlım bakire olmadığımı öğrenirse ne olur? Bana bu konuda yardımcı olabilecek birilerini tanıyor musunuz?

***

Sevgili kızım, bu intihar sözcüğünün beni ne kadar üzdüğünü ve ayıpladığımı köşemi izliyorsan bilirsin. Sana da hiç yakıştıramıyorum. Bir kere akraban olan o evli beyle neden yakınlık kurdun? Sonradan üzülüyorsun ama daha öncedoen düşünmeliydin. Bu adam halanın kızıyla evliymiş. Tabii onun da hatası, ama sen de kendini kaptırmamalıydın. Neyse olan olmuş, şimdi üzülüyorsun, haklısın. Bana sorarsan evleneceğin gence açık açık anlatıp bunun bir kaza sonucu olduğunu söylemeni isterim. Ama bizde ailelerin tepkisi ortada. H*al*a bu sorunlar aşılmış değil. İnsanı ister istemez yalana iteliyorlar. Ama gerçekten zor durumdaysan ve bu durumun altından çıkamıyorsan, o zaman sana bir doktor önereyim. Belki sana bir yol gösterip yapman gerektiğini belirtir. Doktor İstanbul Kadıköy'de. Muayanehanesinin telefonu: 0 216 338 00 56

(Dr. Tülay Hanım)X