MUŞ HABERLERİ

Bakım Ve Koruma Altındaki Çocuklara Kardeş Eli Uzatıldı

IHA
11.10.2015 - 09:02Son Güncelleme :

YUVADAN KURTULAN ÇOCUKLARA SOSYAL FAALİYETLER DÜZENLENİYOR

IHA

Muş’taki çocuk evlerinde kalanlar, Toplum Gönüllüleri Eğitim ve Kültür Derneği üyeleri ile birlikte çeşitli sosyal faaliyetler düzenleyerek doyasıya eğlendi.
Muş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü ile Toplum Gönüllüleri Eğitim ve Kültür Derneği işbirliğinde ‘Ağabeyler ve ablalar, kardeşleri ile buluşuyor’ adı altında çeşitli etkinlikler düzenledi. Kapalı spor salonunda düzenlenen etkinlikte dernek üyeleri, çocukların yüzlerini rengarenk boyadı. Ardından spor salonunda voleybol, hentbol ve yakan top gibi sportif faaliyetlerde bulundular. Kontrollü ve eğlenceli bir şekilde tamamlanan programın çocuklar üzerinde pozitif bir etki bıraktığını belirten Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü İsmail Arslan, bu tür faaliyetlerin çocukların kişisel gelişimine büyük katkı sağladığını söyledi. Çocukların spor yaparak kendilerini mutlu ve huzurlu his etmelerine neden olduğunu ifade eden Arslan, “Çocuk evlerinde bakım ve koruma altında olan çocuklar, Toplum Gönüllüleri Eğitim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen spor ve yüz boyama faaliyetine katıldı. Spor salonunda düzenlenen programda çocuk evlerinde koruma ve bakım altında olan çocuklar mutlu anlar yaşadı. Muş Aile ve Sosyal Politikalara İl Müdürlüğü’ne bağlı çocuk evlerinde kalan çocuklarımızla ilgili sosyal ve kültürel etkinlik düzenlemek amacıyla burada bulunmaktayız. Çocuklarımızın kişisel gelişimi ve sağlıklı bir birey olarak yetişmeleri için toplum gönüllüleriyle beraber program düzenledik. Çocuklarımız spor yapmakta ve kendilerini mutlu ve huzurlu hissetmekte. Sağlıklı bir birey olarak bunların sürekli olması gerekiyor” dedi.
“Toplum Gönüllüleri Derneği ile beraber düzenlemiş olduğumuz bu etkinlikte çocukların çok mutlu ve huzurlu olduğunu görmekteyiz” diye kaydeden Arslan, şunları söyledi:
“Bundan sonraki süreçlerde dernekten istediğimiz sürekli bu programların tekrarlanması. Çünkü çocukların kişisel gelişimine, sağlıklı bir birey olarak yetişmesine maksimum derecede katkı sağlamaktadır. Ben bu programı düzenleyen Toplum Gönüllüleri Eğitim ve Kültür Derneği’ne teşekkürlerimi iletiyorum. Bundan sonraki etkinliklerin devam etmesini ümit ediyorum.”
Koruma altında olan çocukların gelişi açısında bu tür faaliyetleri sürdüreceklerini ifade eden Toplum Gönüllüleri Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Sabahattin Akış ise, çocukların gelişimi için ellerinden gelenin fazlasını yapacağını söyledi. Akış, “Çocuk evlerinde koruma ve bakım altında kalan çocuklar için bu yaptığımız etkinliğin nedeni oradaki çocuklar için bir değişiklik ve sosyal aktivite olsun diye bu çalışmamızı yapmış bulunuyoruz. Bu tarz çalışmalarımız Toplum Gönüllüleri Eğitim ve Kültür Derneği olarak önümüzdeki günlerde devam edecektir. Buna benzer olacak bütün projeleri de Toplum Gönüllüleri Eğitim ve Kültür Derneği olarak hep yapacağız. Amacımız böyle çalışmalarda başka kurum ve kuruluşların da yanımızda bulunarak koruma evlerinde olan çocuklarımızın gelişiminde ve sosyal aktivitelerinde yardımcı olabilmesidir” dedi.
Çocukların yüzünü boyayarak onlarla unutulmaz dakikalar yaşattıklarını vurgulayan dernek üyesi Büşra Taşkıran, “Toplum Gönüllüleri Eğitim ve Kültür Derneği olarak koruma altında olan kardeşlerimizi eğlendirme amaçlı olarak burada toplandık. Yüz boyama gibi birçok aktiviteyle onları eğlendirmeye çalıştık” ifadelerini kullandı.
Çocuklarla güzel bir şekilde vakit geçirdiklerini kaydeden dernek üyesi Berivan Kaya da, “Çocuk evlerinde bakım ve koruma altında olan çocuklarla bugün aktivitelerde bulunduk. Yüzlerini boyadık, çoğu zaman oyunlar oynadık, unutulmayacak bir gün yaşadık” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Bakım Ve Koruma Altındaki Çocuklara Kardeş Eli Uzatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 09 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakım Ve Koruma Altındaki Çocuklara Kardeş Eli Uzatıldı haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ

23 Şubat 2018, Cuma
 • İmsak
  05:27
 • Guneş
  06:48
 • Öğle
  12:33
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  18:07
 • Yatsı
  19:23
Sayfa Başı