Gündem Haberleri

  Bakım için girdikleri kuyu 2 işçiye mezar oldu

  Mustafa İNSAN / MERSİN, (DHA)
  28.08.2009 - 10:56 | Son Güncelleme:

  MERSİN’de atık su arıtma tesisinin bakımını yapmak için 5 metrelik kuyuya giren 2 işçi, elektrik çarpması sonucu öldü.

  55 yaşındaki Kamber Uğur ile 53 yaşındaki Celal Taş, Mezitli İlçesi Tece Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı üzerinde, yazlık evlerin bulunduğu Selin Sitesi’nde dün akşam artıma tesisinin bakımını yapmaya başladı. Kamber Uğur’un eşi Emine Uğur, kendisine telefonla ulaşamayınca durumu site yönetimine bildirdi. Site güvenlik görevlileri, arıtma tesisi kuyusuna bakınca 2 kişinin cesetlerini görüp durumu polise bildirildi. İşçilerin yaşama ihtimaline karşı olay yerine Sivil Savunma kurtarma ekibi ile itfaiye ekipleri çağrıldı. Ancak, her iki işçinin de yaşamını yitirdiği belirlendi.

  Ekiplerin olay yerinde yaptığı ilk inceleme sonucunda 2 çocuk babası Kamber Uğur ve 3 çocuk babası Celal Taş’ın çukur içine çektikleri seyyar elektriğin kaçağının suyla temas etmesi sonucu akıma kapılarak can verdiklerini belirledi.
  Acı haberi alan Kamber Uğur ve Celal Taş’ın eşleri ve çocukları kurtarma ekiplerinin çalışmalarını sinir krizi geçirerek izledi. Kurtarma ekipleri kuyu etrafını jeneratörler aracılığıyla aydınlatarak kuyudaki metan gazını boşalttı. Yaklaşık iki saat süren kurtarma çalışmalarında bir itfaiye eri kuyuya inerek Kamber Uğur ve Celal Taş’ın beline halat bağlayıp yukarı çıkartılmalarını sağladı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı