Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Baki Dede Başbakan'ın önünden koştu, evi kaptı

  Salih TEKİN / ERZURUM, (DHA)
  12.10.2011 - 16:56 | Son Güncelleme: 12.10.2011 - 07:58

  Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nın açılış töreninde atıyla yaptığı gösteriyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın beğenisini kazanan 82 yaşındaki ciritçi Baki Bayraktutan’ın ev ve ahır talebi yerine getirildi. Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaklaşık 40 bin liraya yaptırılan ev ve ahırın anahtarı Vali Sebahattin Öztürk tarafından Bayraktutan’a teslim edildi.

  Erzurum’da 27 Ocak- Şubat 2011 tarihleri arasında düzenlenen 25’nci Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nın açılış töreninde cirit takımının başında yer alan Baki Bayraktutan, yaptığı gösteriyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilgisini çekti. Kapanış törenlerinde de rol alan Baki Bayraktutan, Erzurum’daki yetkililerden ev ve atı için ahır talep etti. Ciritçi Baki Dede’nin ev ve ahır talebini öğrenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Vali Sebahattin Öztürk’e talimat verdi.

  EV VE AHIR BÖYLE TESLİM EDİLDİ 

  Merkez Palandöken İlçesi’ne bağlı Taşlıgüney Mahallesi’nde arazisi bulunan Baki Dede’ye ev ve ahır yapılması için çalışma başlatıldı. Yaklaşık 40 bin lira harcanarak 35 metrekare ev ile 40 metrekarelik ahır yapıldı. Projede 35 metrekare ahır yapılması öngörülmesine rağmen, işi alan müteahhit, ahırı ciritçi dedeye jest için büyük yaptı. İçerisi çekyat ve mobilya ile döşenen evine taşınan Baki Dede, atını da halı döşeme serili ahırına yerleştirdi.

  ANAHTARI VALİ ÖZTÜRK VERDİ

  Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından inşa edilen ev ve ahırın anahtarını Baki Bayraktutan’a teslim eden Vali Sebahattin Öztürk, "Baki Dede 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunlarında ciritçilerin başı olarak bizi temsil etti. Kendisine teşekkür ve minnet borçluyuz. Kendisinin ev ve ahır konusunda ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Sayın Başbakanımızın özel ilgi ve emirleri doğrultusunda ev ve ahırı yaptırdık" dedi.

  Baki Bayraktutan’la birlikte ev ve ahırı gezen Vali Sebahattin Öztürk, ahırın konforlu olduğunu söyledi. Vali Öztürk, ahırın büyüklüğünü ise "Müteahhit söylenenden fazlasını yapmış" diye yorumladı.

  Ev ve ahır için başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Vali Öztürk ve yetkililere teşekkür eden Baki Bayraktutan mutlu olduğunu belirtti. Baki Dede, 7 Ekim Cuma günü annesi Tenzile Erdoğan’ı kaybeden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a baş sağlığı dileklerini de iletti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı