KÜTAHYA HABERLERİ

Bakanlıkta ’Kütahya’ Toplantısı

IHA
24.07.2015 - 10:33Son Güncelleme :

TANER YILDIZ, KÜTAHYALI YÖNETİCİLERLE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPTI.

IHA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Şükrü Nazlı, İshak Gazel ve Vural Kavuncu ile makamında değerlendirme toplantısı yaptı.
Toplantıya ayrıca, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Tavşanlı İlçe Başkanı Hilmi Gümüş, bakanlık danışmanları ve bürokratları, EÜAŞ Genel Müdürü Halil Alış ve yardımcıları, TKİ Genel Müdürü Mustafa Aktaş ve yardımcıları, Özelleştirme İdaresi Başkanı Ahmet Aksu ve yardımcıları, Çelikler Firması Yönetim kurulu başkanı Tahir Çelik, Kütahya koordinatörü Süleyman Memiş ve diğer firma yetkililerinin de katıldığı belirtildi.
AK Parti Kütahya İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, toplantıda, Kütahya ve ilçelerindeki maden kaynaklarının durumunun ve ortaya çıkan sıkıntıların değerlendirildiğini ifade edildi.
Açıklamada, "Kütahya, madenleri ve enerji santralleri ile ülkemizin en önemli enerji kentlerinden birisidir. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Taner Yıldız defalarca il ve ilçelerimize gelerek yerinde değerlendirmeler yapmış, eksiklerin ve sorunların giderilmesi açısından önemli katkılarda bulunmuştur. Son dönemde gerçekleşen Seyitömer EÜAŞ ve SLİ, Tunçbilek ve Orhaneli termik santralleri ile Beşikdüzü Derin Kuyu maden sahaları işletmelerini Çelikler Firması almıştı. Özelleştirmelerden beklentimiz işletmelerin verimliliği ile ülke ekonomimize daha fazla katkı sağlanması, işletmelerin rehabilitasyonu ve yeni yatırımlar yapılması, atıl olan yeni alanların işletmeye açılması, ilimizin ekonomisi ve kalkınması açısından da en üst düzeyde katkının alınmasıdır. İşletmelerin devri esnasında, özellikle Seyitömer SLİ tarafında çalışanlarla ilgili karşılaştığımız sorunlar bazı kışkırtmalar ile de büyümüş ve istenmeyen sonuçlar doğurmuştu. Sorumlu siyasetçiler olarak yöre halkımız, çalışanlarımız ve temsilcileri ile sürekli görüşmeler yaptık, bürokrasi, yetkili kurum, bakanlıklarımız ve işverene bunları ileterek sorunların çözümü için gayret gösterdik. Şu anda devri devam eden Tunçbilek EÜAŞ işletmesinde benzer sorunların yaşanmaması açısından bu iletişimi en baştan ve en yetkin şekilde oluşturmak adına Bakanımız Taner Yıldız başkanlığında tüm tarafların katıldığı bir toplantı düzenlemeyi uygun bulundu.3 saat süren bu toplantıda şimdiye kadar karşılaşılan sorunlar, şu anda ki devir aşamasında çalışanların ve yöre halkının beklentileri ve talepleri en geniş şekilde masaya yatırıldı. Sürecin doğru yönetilmesi, özelleştirmeden beklenen yararların elde edilmesi, çalışanların ve yöre halkının haklarının korunması, çevrenin zarar görmemesi açısından yapılması gerekenler anlatıldı. Bu iletişimi yerelde de devam ettirerek alınan kararların yakın takipçisi olacak ve gelişmelerle ilgili kamuoyunu bilgilendireceğiz. En üst düzeyde bürokratları katıldığı bu toplantıya bizzat ev sahipliği yapan ve çalışanlarımızın ve yöre halkının yanında duruşu ile çözümcül bir toplantı gerçekleşmesini sağlayan Bakanımız Taner Yıldız’a teşekkürlerimizi sunuyoruz" denildi. (EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Bakanlıkta ’Kütahya’ Toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Temmuz 2015 tarihinde saat 10 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakanlıkta ’Kütahya’ Toplantısı haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  14 Kasım 2017, Salı
  • İmsak
   05:54
  • Guneş
   07:35
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   15:36
  • Akşam
   17:54
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı