KOCAELİ HABERLERİ

Bakanlık Yetkililerinden Deniz Hizmetlerine Tam Not

IHA
09.09.2015 - 10:20Son Güncelleme :

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NE BAĞLI İZAYDAŞ, ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI İLE AB UZMANLARI YETKİLİLERİNDEN TAM NOT ALDI.

IHA

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile AB uzmanları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Dairesi Başkanlığı’nda bir toplantı düzenledi.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen “Gemi Kaynaklı Atıkların Sebep Olduğu Deniz Kirliliğinin Önlenmesi için Kapasite Artırılmasına İlişkin IPA Teknik Yardım Projesi” kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, AB Uzmanları, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Dairesi Başkanlığı, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve Liman Başkanlığı yetkilileri İZAYDAŞ Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Toplantıda Kocaeli’deki liman, tersane, balıkçı barınakları ve yolcu iskelesi gibi tüm kıyı tesislerine gelen gemilerden toplanan atıkların yönetimi görüşüldü. Katılımcılar, denize kıyısı olan 15 Büyükşehir Belediyesi’nden sadece İstanbul ve Kocaeli’nin tek elden yürütmüş olduğu bu faaliyetlerin Türkiye’ye örnek teşkil ettiğini ve limanların söz konusu uygulamadan çok memnun olduğunu belirtti.
Gemi atıkları toplama faaliyetleri de yerinde gören Bakanlık yetkilileri, çalışılan projenin tamamlanması ile birlikte gemilerin atık verip vermediğinin online olarak ilgili birçok kamu kurumu tarafından takip edilebileceğini ve denetimlerin daha kolay hale geleceğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Bakanlık Yetkililerinden Deniz Hizmetlerine Tam Not hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2015 tarihinde saat 10 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakanlık Yetkililerinden Deniz Hizmetlerine Tam Not haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   06:01
  • Guneş
   07:46
  • Öğle
   12:57
  • İkindi
   15:30
  • Akşam
   17:47
  • Yatsı
   19:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı