Gündem Haberleri

  Bakanlık: 8 ölü var 13 kişinin durumu ağır

  Hürriyet Haber
  29.10.2015 - 18:26 | Son Güncelleme:

  Sağlık Bakanlığı, İstanbul’da sahte içki sonucu zehirlenerek ölenlerle ilgili açıklama yaptı. Soruşturmayı yürüten Cinayet Büro Amirliği yetkilileri ölü sayısının 12’ye yükseldiğini duyurmuştu. Bakanlık ise, 8 kişinin hayatını kaybettiğini, hastanelerde tedavi gören 13 kişinin hayati tehlikesi bulunduğunu belirtti. Bakanlık açıklamasında kendileri dışındaki kaynaklara itibar edilmemesini vurguladı.

  Sahte içkiyi bu minibüste üretmişlerSahte içkiyi bu minibüste üretmişler

  Bakanlık tarafından yapılan açıklama şöyle:

  "İstanbul ilimizde, 18 Ekim 2015 tarihinden bu yana hastanelerimize müracaat eden 73 kişinin benzer nedenlerle alkol zehirlenmesinden etkilendiği anlaşılmış olup, bu vatandaşlarımızdan 8’i maalesef hayatını kaybetmiştir. Hastalarımızdan 6’sı kendi isteğiyle hastanelerimizden ayrılmış olmakla beraber, 31’i tedavi süreçleri tamamlanarak taburcu edilmiştir. 28 hastamızın ise hastanelerdeki tedavisi devam etmektedir. Bu hastalarımızdan 13’ünün hayati tehlikesi mevcuttur.

  İstanbulda sahte içki şokuİstanbul'da sahte içki şoku

  Zehirlenme vakalarının nedeninin ortaya çıkarılması için yatan hastalardan alınan numuneler incelenmek üzere ilgili laboratuvarlara gönderilmiştir. Ayrıca, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki mevcut Kriz Merkezimizden tüm gelişmeler yakından takip edilmekte olup, Emniyet birimleri ile gerekli bilgi paylaşımı yapılmaktadır. Hasta vatandaşlarımızın yakınları da tedavi süreçleriyle ilgili olarak sürekli bilgilendirilmektedir.

  Sahte içki organize çete işi çıktıSahte içki organize çete işi çıktı

  Benzer alkol zehirlenmeleri dışında, yine alkole bağlı nedenlerle yaşamını yitirenler bu listede yer almamaktadır. Bakanlığımız kaynakları dışındaki duyumlara itibar edilmemesine, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi adına özen gösterilmesini rica ederiz."

  Sahte içkiden tedavi görüp ölümden dönen hasta konuştuSahte içkiden tedavi görüp ölümden dönen hasta konuştu


  .

   

  Etiketler:

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı