Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bakanlığın tahliyelere itirazına ret

  ADAPAZARI(Sakarya) (DHA)
  17 Eylül 2012 - 13:36Son Güncelleme : 17 Eylül 2012 - 13:37

  Kamuoyunda 'ikinci utanç davası' olarak bilinen, ikisi polis müdürü 35 kişinin cinsel istismar suçundan yargılandığı 14 yaşındaki lise öğrencisi Ö.C. davasında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın tahliyelere itirazı mahkeme tarafından reddedildi. Bu arada firari polis müdürü N.Ş.’nin Sakarya Adliyesinde görev yapan hakim eşi L.Ş., HSYK’nın mini kararnamesi ile İstanbul’a atandı.

  Adapazarı’nda 4 ay önce ortaya çıkan 14 yaşındaki Ö.C. davasının görüldüğü Sakarya 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce tutuklu yargılanan 19 lise öğrencisinin tahliye edilmesine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı geçen hafta içerisinde itiraz etti. İtirazı inceleyen Sakarya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi, davaya katılma talebi konusunda henüz karar verilmediğini belirterek, Bakanlığın itiraz hakkının bulunmadığı gerekçesiyle reddetti.

  FİRARİ SANIĞIN HAKİM EŞİ İSTANBUL’A ATANDI

  Bu arada Ö.C. davasının bir numaralı sanığı olan ve Bosna Hersek’e kaçtığı ortaya çıkan firari polis müdürü N.Ş.’nin Sakarya Adliyesi’nde ceza hakimi olarak görev yapan eşi L.Ş.. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun 14 Eylül tarihli 80 hakim ve savcıyı kapsayan mini kararnamesi ile İstanbul Küçükçekmece’ye atandı. Hakim L.Ş.’nin eşinin karıştığı olayın ortaya çıkmasından sonra başka bir ile tayin için başvurduğu belirtildi. Hakim L.Ş., polis müdürü eşi hakkında boşanma davası açmıştı.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı