ANKARA HABERLERİ

Bakanlığa kanun taslağı tepkisi

Hürriyet Haber
28.04.2009 - 00:00Son Güncelleme :

Çeşitli oda ve dernekler, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın bazı uygulamaları konusunda Kızılay’da protesto gösterisinde bulundu.

Hürriyet Haber

Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Günaydın, oluşturulacak kanun taslağının, ilgili kesimlerin görüşleri alınarak odaların ve tüketici örgütlerinin de içinde yer aldığı bir komisyon tarafından yeniden hazırlanması gerektiğini belirtti.

ZİRAAT Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Günaydın, Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanun Taslağı’nın, ilgili kesimlerin görüşleri alınarak odaların ve tüketici örgütlerinin de içinde yer aldığı bir komisyon tarafından yeniden hazırlanması gerektiğini belirtti. TMMOB Gıda Mühendisleri Odası, Kimya Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası ile Tüketici Hakları Derneği üyeleri, kanun taslağı ile Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın bazı uygulamaları konusunda Kızılay’da Güvenpark’ın yanında protesto gösterisinde bulundular ve ardından ortak basın açıklaması yaptılar. Günaydın tarafından okunan ortak basın açıklamasında, son dönemde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nca uygulamaya konulan veya hazırlanan bazı düzenlemeler eleştirildi. Günaydın, Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca hazırlanan bazı düzenlemelerin halk sağlığı ve kamu yararını ciddi biçimde ihlal ettiğini, kazanılmış hakları hiçe saydığını savundu. Tehlikeli kimyasallardan olan bitki koruma ürünlerinin ilgili alanda yüksek öğrenim görmüş uzman mühendisler tarafından satılması ve kullanılması gerektiğini ifade eden Günaydın, ilkokul mezunlarının dahi bitki koruma ürünü sattığı bir ortamda, ziraat mühendislerinin bayilik yapabilmeleri için sınava tabi tutulmalarının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bakanlığa kanun taslağı tepkisi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:21
  • Guneş
   07:00
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   15:43
  • Akşam
   18:07
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı