Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bakanlar yuhalandı

Londra Paralimpik Oyunları'nın madalya törenlerine katılan bazı İngiliz bakanlar yuhalandı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
80 bin kişilik olimpiyat stadyumunda yapılan 400 metre erkekler finalinin madalya törenine katılan Maliye Bakanı George Osborne, isminin anons edilmesinin ardından protesto edildi. Osborne, kendisine tepki gösterilmesine gülümseyerek karşılık verdi.

İçişleri Bakanı Theresa May de, aynı şekilde protesto edildi. May önceki akşam, 1500 metre erkekler finalinin töreninde, madalyaları takdim etmek için ismi okunduğunda yuhalandı.

Muhalefetteki İşçi Partisi'nin lideri Ed Miliband, bakanlara gösterilen tepkinin İngiliz halkının hükümetle ilgili düşüncesini açıkça ortaya koyduğunu söyledi. İngiltere'de 2010 yılında yapılan genel seçimle göreve gelen Muhafazakar-Liberal Demokrat koalisyon hükümeti, özellikle ekonomi politikaları ve yaptığı kesintiler nedeniyle eleştiriliyor.

Londra Olimpiyat Oyunları Düzenleme Komitesi (LOCOG) Başkanı Sebastian Coe ise, bakanların madalya takdim etmesi kararının arkasında durdu. Ancak İngiltere Başbakanlığı'nın, oyunlar sona erene kadar benzer protestolar yaşanmaması için bakanların bundan sonraki madalya törenlerine katılma durumunu değerlendirdiği kaydedildi.

Bu pazar günü sona erecek Londra Paralimpik Oyunları törenlerinde, aralarında İngiliz bakanlar ve milletvekillerinin de bulunduğu çok sayıda yetkili, sporculara madalya takdim ediyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler