Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bakanlar Kurulu 4 saat sürdü

  Hürriyet Haber
  28 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 28 Eylül 2000 - 00:01

  Bakanlar Kurulu, Vakıfbank'ın ve özelleştirilmesi öngörülen diğer kurumunu görüşülmesi için Başbakan Bülent Ecevit başkanlığında toplandı. Saat 11.15'te başlayan toplantı, 4 saat sürdü. Bakanlar Kurulu'nda üç kamu bankasının özelleştirilmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı tarafından hükümete geri gönderilen kanun hükmündeki kararname ve enerji sorunu gündeme geldi.

  KHK YASALAŞACAK

  Toplantıdan sonra bir açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Tunca Toskay, Cumhurbaşkanının KHK'yi onaylamaması nedeniyle Dünya Bankası'nın Türkiye'ye vereceği krediyi karara bağlayacağı Ekim ayındaki toplantısında bu kredinin çıkma olasılığının olmadığını söyledi. Toskay'ın verdiği bilgiye göre hükümet üç kamu bankasının özelleştirilmesine ilişkin KHK'yı TBMM açıldıktan sonra yasa olarak çıkarmaya karar verdi.

  ENERJİ KESİNTİSİ YOK

  Toplantıda, enerji açığı nedeniyle alınacak tasarruf tedbirlerini de masaya yatıran hükümet, elektrik kesintisi yapılmaması kararı aldı. Hükümet öncelikle mobil santraller kurulmasına karar verdi. Ulusal Enerji Tasarrufu kampanyasını başlatacak olan hükümet, yapılacak tasarrufu ise Başbakanlık Müsteşarlığı Başkanlığında kurulacak Enerji Tüketimi İzleme ve Denetleme Komisyonu aracılığıyla takip edecek.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı