Gündem Haberleri

  Bakanlar Kayseri'den günbatımını izledi

  Oktay ENSARİ/KAYSERİ, (DHA)
  28.02.2011 - 10:34 | Son Güncelleme:

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Ömer Dinçer, Ankara’ya dönmeden önce Kayseri’deki Yamula Barajı yanında bulunan Erkilet’in Kuşçu bölgesindeki Marina Tesisleri’nde gün batımını seyretti.

  Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız’ın evsahipliğinde Erkilet Marina Tesisleri’ne Bakan Taner Yıldız ile gelen Dinçer, doğum yerinin İstanbul olmasına rağmen kendisinin de "Kayserili" olduğunu söyledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Bakan Taner Yıldız, milletvekilleri, belediye başkanları ve AK Parti Kayseri il teşkilatındaki yöneticilerle akşam yemeği öncesi baraj gölünde gün batımını izledi. Bakan Dinçer, "Yıllarca, ’Kayseri’ye deniz gelecek’ diye espri yapılırdı. 7 yıl önce bu özlem, Yamula Baraj gölüyle gerçekten giderilmiş. Kayseri denize kavuşmuş" diye konuştu.

  Kızılırmak üzerine kurulu, Kayseri’nin 25 kilometre kuzeybatısında yer alan ve 2003 yılından itibaren su tutan Yamula barajı, 86 kilometrekare göl alanı ile Kayseri’nin yanı sıra bölgedeki Yozgat ve Nevşehir’e de sulama suyu veriyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı