ARDAHAN HABERLERİ

Bakanlar Arslan ve Elvan, Kars'ta STK temsilcileriyle buluştu (2)

DHA
12.02.2017 - 16:02Son Güncelleme :
DHA

ÇİÇEKLERLE KARŞILANDILAR
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Cazibe Merkezleri Programının tanıtım toplantısına katılmak üzere Kars'tan sonra Ardahan'a geçti. Valilik önünde karşılanan bakanlar kendilerine kız çocukları tarafından verilen çiçekleri almayarak annelerine vermelerini istedi.
Ardahan Valiliği tarafından organize edilen toplantıya AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Ardahan Valisi İbrahim Özefe, Belediye Başkanı AK Partili Faruk Köksoy, STK temsilcileri iş adamları ve yatırımcılar katıldı. Tanıtım Programında ilk konuşan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, şöyle dedi:
"Cazibe merkezleri programları ile amacımız bölgemiz insanının yerinde ikame etmek, yerinde istihdam yaratmak. Ancak istihdamın tek başına yeterli olmadığını bildiğimiz için bölgemizde sanayinin üretimin geliştirilmesi ve bölge illerinin de birbirini destekler hale gelmesi , bu bölge üzerinden de yakın coğrafyamızda yer alan ülkelerle de iş yapabilir, yaptığımız üretimi pazarlayabilir hale gelmemiz açısından çok önemli bir çalışma yapıldı. Bu çalışmanın hükümet olarak elbette ki bir maddi boyutu var. Bunların önemli olmadığının, önemli olanın geçmişte yapılan ve başarılı olmayan teşvikler gibi değil, tam tersine uzun soluklu bölgenin kalkınmasını sağlayacak, Bölge illerinin diğer illerle arasındaki kalkınmışlık farkını giderecek ve bölge insanın refahını artıracak bir çalışmanın ortaya konması, bu çalışma kapsamında da hükümetin bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonrada bu alanda başarılı olmak adına her ne ihtiyaç duyulacaksa bunların düzenlemesini yapacağını ortaya koymuş olması bizim ziyadesiyle memnun olduğumuz, bölge halkı olarak ta, hükümetimiz ve sayın Başbakanımıza müteşekkir olduğumuz bir konudur."
Katılımcılara Cazibe Merkezleri Programı hakkında bilgiler veren Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan yatırımcıların karşılaştıkları bürokratik sorunları yatırımcının değil kendilerinin çözeceğini belirterek şöyle dedi:
"Arsa temininden, bina yapımına, bina yapımından, yatırım kredisi verilmesine, yatırımın yapılmasından işletme sermayesi desteği verilmesine kadar olan tüm süreçte destek mekanizmaları ön görüyor. Bu süreçte özellikle şunu ifade etmek istiyorum. Biz yatırımcımız la, iş adamımızla bu yatırımları gerçekleştireceğiz. Bu şu demek, eline bir belge verip, 'Devletin bu desteklerinden faydalanabilirsiniz' demeyeceğiz. Sanki bu yatırım kamunun kendi yatırımıymış gibi sizinle birlikte el ele, omuz omuza bu yatırım süresince yürüyeceğiz. Her hangi bir sorunla karşılaştığınızda o bürokratik sorunu siz çözemeyeceksiniz, o sorunu sizin yerinize biz çözeceğiz."
Deniz BAŞLI/ARDAHAN (DHA)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden Bakanlar Arslan ve Elvan, Kars'ta STK temsilcileriyle buluştu (2) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Şubat 2017 tarihinde saat 16 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakanlar Arslan ve Elvan, Kars'ta STK temsilcileriyle buluştu (2) haberi güncellenecektir.

ARDAHAN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:12
 • Guneş
  06:58
 • Öğle
  12:07
 • İkindi
  14:37
 • Akşam
  16:54
 • Yatsı
  18:28
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı