« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bakan'la tartıştı istifa etti

2013 Mersin Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörü Taha Aksoy, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a istifa ettiğini beyan eden mektubu verdiğini belirtti. Aksoy'un, Perşembe günü Mersin'de yapılan toplantıda Bakan Kılıç'la aralarında hararetli bir tartışma geçtiği iddia edildi.

Ali Şen /MERSİN (DHA)
SON GÜNCELLEME

2013 Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörü Taha Aksoy görevinden istifa etti. Aksoy'un, perşembe günü Mersin'e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'a istifa mektubunu sunduğu öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre bir süredir çeşitli konularda rahatsızlıkları bulunduğu öne sürülen 2013 Akdeniz Oyunları Genel Koordinatörü Taha Aksoy, Bakan Suat Kılıç'ın yoğun Mersin temasları sırasınada bir an olsun yanından ayrılmayarak tesisleri birlikte gezmişti. İstifa ettiği ifade edilen Genel Koordinatör Taha Aksoy, kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine, "İstifa edip etmediğim konusunda şu bir açaklamada bulunamam. Gerekirse sayın bakan açıklama yapar. Kendisine bir zarf verdim. Ancak, içeriği konusunda bir yorumda bulunamam" demekle yetindi.

TAHA AKSOY KİMDİR?

22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde AK Parti İzmir milletvekili olarak meclise girdi. AK Parti'nin liberal-Avrupa'ya yakın kanadında yer almaktadır. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde daha önce 2004'te yarıştığı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na yeniden aday oldu.

 

Siyaset öncesinde akademide ve özel sektörde görev aldı. ODTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra aynı bölümde lisans üstü eğitimini tamamladı. Almanya'da Münih Teknik Üniversitesi'nde araştırma asistanı olarak çalıştı. Siyasete atılmadan önce Betonsan A.Ş. Genel Müdürlügü, AFA İnşaat A.Ş. Proje Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı, Çimentaş Topluluğu Planlama Koordinatörü ve İcra Kurulu Üyesi, Beşer Balatacılık A.Ş. Genel Müdürü, ATAY Holding A.Ş. Ticaret Grup Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi, Türkiye Gazbeton Üreticileri Birliği Başkanı, Avrupa Gazbeton Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Prefabrik Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, İnşaat Mühendisleri Odası, ODTÜ Mezunları Derneği, ESİAD (Ege Sanayicileri ve İşadamları Derneği) ve TÜSİAD üyelikleri gibi görevlerde bulundu.

İzmir'de yapılan 23. Dünya Üniversitelerarası Yaz Oyunları (UNIVERSIADE) Genel Koordinatörü ve İcra Kurulu Başkanı olarak başarılı bir rol oynadı. İngilizce ve Almanca biliyor, evli, 2 çocuk babası.


Bunları da Beğenebilirsiniz