Gündem Haberleri

  Bakandan otopark çetelerine savaş

  Hürriyet Haber
  31.10.2003 - 01:44 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, halk arasında ‘değnekçi’ olarak bilinen ‘otopark çeteleri’ne savaş açtı. Bakan Aksu, izinsiz ve yetkisiz kişi, grup ve kuruluşların, yasalara aykırı olarak bir yeri otopark olarak işletmelerine engel olunmasını, bu tür hareketleri görülenler hakkında gerekli yasal işlemlerin titizlikle yapılmasını istedi.

  Aksu, ‘‘Yetkisiz kişilerce otopark oluşturulup zorla ücret alınması’’ konusunda 81 il valiliğine genelge yayımladı. Genelgede şöyle denildi:

  ‘‘Kanun hükümlerine aykırı olarak yetkisiz kişi ve grupların otopark olarak işlettikleri yerlerin, birçok belediye tarafından denetim altına alınmadığı, emniyet ve trafik birimlerimizin de yasadışı otoparkçılarla yeterli ve etkin bir şekilde mücadele etmediği anlaşılmaktadır.

  Bu amaçla, belediyelerimiz ile asayiş ve trafik birimlerimiz arasında işbirliği ve koordinasyon sağlanarak denetimlere ağırlık verilecek, izinsiz ve yetkisiz kişi, grup ve kuruluşların otopark ilan edip işletmelerine engel olunacak ve kanunlara aykırı hareketleri görülenler hakkında, gerekli yasal işlemler titizlikle yapılacaktır.’’
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı