Eğitim Haberleri

  Bakan Yılmaz’dan tatil mesajı: Bol bol kitap okuyun

  Hürriyet Eğitim
  08.06.2017 - 17:51 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanı (MEB) İsmet Yılmaz, 9 Haziran’da sona erecek 2016-2017 eğitim-öğretim yılı için bir mesaj yayınladı. Öğrencilere yaz tatilinde kişisel ve sosyal gelişimi destekleyici etkinlikler yapmalarını öneren Bakan Yılmaz, bol bol kitap okumalarını da tavsiye etti.

  MEB Bakanı İsmet Yılmaz, 9 Haziran’da tamamlanacak 2016-2017 eğitim yılı için öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik bir mesaj paylaştı. Bakan Yılmaz mesajında öğrencilere kitap okumalarını tavsiye etti, kişisel ve sosyal gelişimlerini destekleyecek etkinlikler yapmalarını önerdi. Yılmaz’ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

  “Bir eğitim öğretim yılının daha sonuna geldiniz. Çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Tatil sürecinde öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Okuduğunuz her bir kitap size yeni bir ufuk açacak, gelişiminize en değerli katkıyı sağlayacak. Bilgi çağında okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olmanız sizlerin geleceğe daha emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacak. Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. Ülkemizin yarınlarına sizler yön vereceksiniz. Güçlü yarınlarımızın teminatı olan siz değerli evlatlarımızın donanımlı, dünyayı takip eden, çağımızın tüm yeniliklerine hâkim, yarınlarımıza yön verecek bireyler olarak yetişmesi bizim için ve geleceğimiz için büyük önem taşıyor. Hepinizi gayretiniz ve başarılarınızdan dolayı kutluyor, iyi tatiller diliyorum.”

  VELİLER BAŞARIYI KARNEDEN İBARET GÖRMEYİN

  Bakan Yılmaz ayrıca velilere çocuklarının başarılarını karneden ibaret görmemeleri gerektiğini söyledi. Velilere çocuklarını davranış ve tutumlarıyla değerlendirmeleri tavsiyesinden bulunan Yılmaz, karnelerin öğrencilerin değerini, şahsiyetini, erdemlerini ve zekâ seviyelerini belirleyecek bir gösterge olmadığını da hatırlattı.

  Etiketler: eğitim-öğretim
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı