Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bakan Yıldırım: 76 milyon Osmanlı tokadını çakar

  Bedir ALTUNOK/ SARIKAMIŞ, (KARS) (DHA)
  28.06.2013 - 09:47 | Son Güncelleme: 28.06.2013 - 12:13

  Bakan Binali Yıldırım, sosyal medyaya kısıtlama getirileceği yolundaki söylentilerle ilgili yaptığı açıklamada, "Özgürlüklere sonuna kadar evet, internetin sonuna kadar kullanılmasına evet ama suç işlenmesine, kaos, kargaşa, şiddetin aracı olarak kullanılmasına asla ve asla geçiş yok. Onun için milyonlarca kullanıcıyı yanlarında hisseder gibi davranarak, bize afra, tafra yapmasınlar.Türkiye Cumhuriyeti'ni tanımayanı, Türkiye Cumhuriyeti de tanımaz. 76 milyon da onlara Osmanlı tokadını çakar" dedi.

  Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü'nce Sarıkamış Toprak Otelde düzenlenen 24'üncü 'Yerel ve Bölgesel Medya Buluşması'na konukları olan Azerbaycan Ulaştırma Bakanı Ziya Mamadov, Gürcistan Ekonomi ve Kalkınma Bakanı George Kvırıkkashvılı ile birlikte katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, sosyal medyanın kısıtlanacağı, yasaklama getirileceği yolundaki söylentilere daha önce de açıklık getirdiğini söyledi.

  ''76 MİLYON OSMANLI TOKADINI ÇAKAR''
  Sosyal medyanın özgürlük alanı olduğunu, yasaklanamayacağını vurgulayan Yıldırım, şöyle konuştu:
  "Eğer bir suç varsa, bu suç gerçek hayatta da suçtur. Sanal hayatta da suçtur. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum. Avrupa Konseyi Siber Suçlar Sözleşmesi Türkiye'nin imzaladığı, 47 ülkeyle tanıdığı, bu günlerde de meclisimizde onaylanacak bir belgedir. Bu belge sanal ortamda işlenebilecek suçlara karşı mücadele ve işlenen suçların cezalandırılmasını öngören tek ve en önemli uluslararası bir sözleşmedir. Benim dediğim şey çok basit. Eğer bu ülkede faaliyet yapıyorsanız, bu ülkede var olmanız lazım. Hem burada faaliyet

  Bakan Yıldırım: 76 milyon Osmanlı tokadını çakar
  ‘YOK DAHA NELER’ DENEN ENGELLEMELER BİLE OLABİLİR
  ERDAL KAPLANSEREN - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın bu sözlerini ilk defa duymuyoruz. YouTube'a Türkiye'den erişimin engellendiği dönemde de benzer sözler sarf etmişti. 2009'daydı sanırım; Ankara'da bir toplantıda Binali Yıldırım internet özgürlüklerinden, bunun engellenemeyeceğinden söz etmişti. Ben de "YouTube'a erişimin engellendiği bir ortamda bu ifade çelişmiyor mu?" diye sormuştum. Bakan ilk defa orada baklayı ağzından çıkarmıştı. "Mesele sadece sakıncalı video değil; gelsinler burada ofis açsınlar, vergilerini versinler, her an iletişim halinde olabilelim." demişti Yıldırım. Bugün de benzer şeyler söyleniyor. Tek farkla, bugün bahsettiği Facebook ve Twitter'a herhangi bir engelleme yok.
  Detayı için tıklayınız
  göstereceksiniz, tüm Türk vatandaşının sırtından külliyatlı miktarda para kazanacaksınız, vergi dairesinin yolunu bilmeyeceksiniz. Bir suç işlendi. Bu suç çok büyük sonuçlar doğurdu, çok büyük mağduriyetler oluşturdu. Bu suçun kaynağına yargı, soruşturma, kovuşturma aşamasında erişmesi lazım. Özgürlüklere sonuna kadar evet, internetin kullanılmasına sonuna kadar evet ama suç işlenmesine, kaos, kargaşa, şiddetin aracı olarak kullanılmasına asla ve asla geçiş yok. Bunu istemek de bir hukuk devleti olarak bizim en tabi görevimizdir. Onun için milyonlarca kullanıcıyı yanlarında hisseder gibi davranarak, bize afra, tafra yapmasınlar. Türkiye Cumhuriyeti'ni tanımayanı, Türkiye Cumhuriyeti de tanımaz. 76 milyon da onlara Osmanlı tokadını çakar. Bu iş bu kadar basit. Kimse bu ülkenin itibarıyla, gururuyla, onuruyla oynayamaz."

  ''ÇEVRE HASSASİYETİ BAŞIMIZ ÜZERİNE''
  Binali Yıldırım, konuşmasınınn devamında, "Çevre hassasiyeti başımız gözümüz üzerinedir. Vatandaşımızın derdi bizim derdimizdir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ama bu mecraları kullanarak, ülkeyi kaosa sürüklemek, iktidarı sandıkta değil sokakta aramak hiçbir demokratik hukuk devletinin ilkelerine uymaz. Türkiye bunu gördü, bunu yaşadı" diye konuştu.

  Bakan Yıldırım: 76 milyon Osmanlı tokadını çakar 'TWITTER DENİLEN BİR BELA VAR'

  Bakan Yıldırım: 76 milyon Osmanlı tokadını çakar Bakan Yıldırım: 76 milyon Osmanlı tokadını çakar
  Erdoğan'ın eleştirdiği Twitter'dan yanıt 'Twitter bizi geri çevirdi' 'Türk makamları ile bilgi paylaşmadık'

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı