Gündem Haberleri

  Bakan Vural: Sorunların nedeni MHP değil

  Hürriyet Haber
  27.12.2001 - 13:49 | Son Güncelleme:

  Ulaştırma Bakanı Oktay Vural, sorunların nedeninin MHP olmadığını belirtti ve partilerin, "kendi çıkarlarını düşünerek seçim istemek yerine, ülkenin sorunlarını çözmek amacıyla sorumluluk almaları gerektiğini" söyledi.

  Vural, Türkiye`de bir seçim havası olmadığını ve herkesin, eski siyasi anlayışlardan sıyrılarak sorumluluğunu yerine getirmek zorunda olduğunu söyledi.

  Ülkenin içinde bulunduğu koşulları gözetmeksizin seçime gidilmesini talep etmenin yanlış olduğunu anlatan Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Bu koşulları dikkate almadan erken seçimi istemek, Türkiye`nin çıkarlarını düşünen anlayış değildir. Bu kadar sıkıntıların olduğu birdönemde seçim isteyen siyasi partiler güdük kalmış siyasi anlayışla hareket ediyorlar. Memleketin geleceği için de bu anlayışı değiştirmekgerekir. Bu aşamada partiler kendi çıkarlarını düşünerek seçim istemekyerine, sorunların çözümünde sorumluluk almalı."

  ``Türkiye`deki hiçbir sorunun nedeni MHP değildir. Sebebi olanlar bütün sorunları ötelemişler, şimdi (haydi çözün, çözemediniz) diyorlar`` diyen Vural, ``Türkiye`nin bir erken seçime ihtiyacı ve erken seçim isteyenlere de zaten milletin rağbeti yok. Siyasi partilerülke çıkarını her zaman, her türlü çıkarın önünde tutmalı`` dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı