KÜTAHYA HABERLERİ

Bakan Veysel Eroğlu, Açılış Ve Temel Atma Törenleri İçin Kütahya’ya Geliyor

IHA
29.07.2015 - 14:34Son Güncelleme :

BAKAN VEYSEL EROĞILU

IHA

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yaklaşık 120 milyon lira tutarındaki Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’ne ait tesislerin açılış ve temel atma merasimi için Kütahya’ya geliyor.
Eroğlu merasimde ayrıca Orman Genel Müdürlüğü’nce (OGM) yapımı tamamlanan 8 adet yangın havuzunun ve yine aralarında OGM tarafından yapılan ağaçlandırma, erozyon kontrolü, fidan üretimi, gelir getirici tür ağaçlandırması gibi çalışmaların yer aldığı 6 adet yatırımın açılışını gerçekleştirecek.
Eroğlu, 31 Temmuz Cuma günü Kütahya’da düzenlenecek toplu temel atma ve açılış merasimi ile DSİ’ye ait 14 tesisin ve OGM tarafından yapılan 6 çalışmayla birlikte toplam 20 yatırımın açılışını yapacak ve temelini atacak.
Kütahya’ya 120 Milyon TL’lik Yatırım Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, toplu temel atma ve açılış merasimi kapsamında DSİ’ye ait Gediz Muratdağı Göleti, Domaniç Çukurca Göleti ve Sulaması, Merkez Kapan Çayı Sel Kapanı, Tavşanlı Kocaçay Çayı Islahı, Hisarcık Kurtdere, Aşağı Yoncağaç ve Yukarı Yoncağaç, Emet Gürpınar Dere Islahları, Gediz İlçesi Ilıca Köy Termal Merkezi Derbent Çayı Islahı ile Altıntaş Zafertepe Çalköy Tarihi Milli Park Geçiş Köprüsü tesislerinin temelini atacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde Beşkarış Sulaması, Şaphane Göleti, Gediz Güzüngülü, Simav-Beyce ve Merkez Seydiköy Taşkın Koruma, Tavşanlı Şenlik Göleti Sulaması, Emet Konuş Göleti Sulaması, Çavdarhisar Afşar Köyü Taşkın Koruma, Dumlupınar Küçükaslıhanlar Köyü Taşkın Koruma tesislerinin ise açılışını gerçekleştirecek. Veysel Eroğlu ayrıca OGM tarafından yapımı tamamlanan 8 adet yangın havuzunun ve ağaçlandırma, erozyon kontrolü, fidan üretimi, gelir getirici tür ağaçlandırması, orman köylülerine verilen kredi gibi çalışmaların da açılışını yapacak.
Temeli atılacak ve açılışı yapılacak DSİ’ye ait 14 tesisin ve OGM’nin yaptığı 6 adet yatırımın maliyeti ise yaklaşık 120 milyon lira. 66 Bin 780 Dekar Zirai Arazi Suya Kavuşacak Temeli atılacak ve açılışı yapılacak DSİ’ye ait tesisler ile 66 bin 780 dekar zirai arazi sulamaya açılacak, Kütahya ili ile 1 ilçe, 1 belde, 9 köy ve 30 dekar zirai alan taşkın zararından korunacak.(EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Bakan Veysel Eroğlu, Açılış Ve Temel Atma Törenleri İçin Kütahya’ya Geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakan Veysel Eroğlu, Açılış Ve Temel Atma Törenleri İçin Kütahya’ya Geliyor haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:58
  • Guneş
   07:40
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   15:34
  • Akşam
   17:51
  • Yatsı
   19:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı