Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bakan Ünlü:Türk futbolu zirvede

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD)'nin düzenlediği "Spor, İletişim ve 2002 Dünya Kupası" konulu seminer Antalya'da başladı. Açılış konuşmasını Devlet Bakanı Fikret Ünlü'nün yaptığı seminere 90'a yakın spor yazarı katıldı.

Adnan POYRAZ
SON GÜNCELLEME

Devlet Bakanı Fikret Ünlü, konuşmasında Türk Milli Takımı'nın Dünya Kupası'ndan büyük başarılarla döneceğine inandığını söyledi. Çok iyi bir kadro ile finallere hazırlanıldığını dile getiren Ünlü, Türk futbolunun doruk noktasını yaşadığını öne sürdü. Yüksek Spor Konseyi'nin kuruluş çalışmalarının sürdüğünü de dile getiren Bakan Fikret Ünlü, "Bu konseyin kurulmasıyla Türk sporundaki başarı çıtası daha yukarılara taşınacaktır" diye konuştu.

Seminerin sabah bölümünde Prof.Dr. Alemdar Yalçın, "Spor Medyasında Türkçe'nin Kullanımı ve Temel İletişim Aracı Olarak Dilin Önemi" konulu bir konuşma yaptı. TSYD seminerine katılması planlanan Dünya Spor Yazarları Birliği Başkanı Togay Bayatlı, Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Atilla Gökçe, Milli Takımlar Teknik Direktörü Şenol Güneş, Fatih Terim ve İstanbul'daki TSYD üyeleri, kar yağışı nedeniyle uçaklarının kalkamaması nedeniyle Antalya'ya gelemediler.

Seminer öğleden sonraki bölümünde ise Trabzonspor Teknik Direktörü Hans Peter Brigel ve Yardımcısı Ahmet Akçan, "2002 Dünya Kupası nasıl bir turnuva olacak, Türk Milli Takımı'nın konumu" konulu konuşma yapacaklar. Trabzonspor kaptanı Hami Mandıralı ise yıldız oyuncunun karunması, takım oyununda yıldız oyuncunun yeri ve yıldız oyuncu-medya ilişkisi konusunda görüşlerini açıklayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz