Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bakan Türk: İlçe başkanını ben azarladım

  Hürriyet Haber
  07 Eylül 1998 - 00:00Son Güncelleme : 07 Eylül 1998 - 00:01

  Devlet Bakanı Hikmet Sami Türk, Trabzon Havalimanı VIP salonunda yaşanan tatsız olayın perde arkasını Hürriyet'e anlattı. Türk, ‘‘Bir parti ilçe başkanının devletin valisini azarlaması haddine değil. Münasebetsizliği yapan ilçe başkanını ben azarladım’’ dedi. Beşköy'de yaşanan sel felaketi nedeniyle bölgeye giden Bakan Türk'ü karşılayan Trabzon Valisi İsmet Gürbüz Civelek, kendisine sel felaketiyle ilgili bir dosya sundu. Bu sırada alkollü olduğu belirtilen DSP Of İlçe Başkanı Yüksel Akdik, ‘‘Sayın Vali, şimdi bunun sırası mı’’ diye bağırdı. Vali de, ‘‘Kimsin sen kardeşim’’ diyerek çıkıştı.

  Ancak Bakan Hikmet Sami Türk, ilçe başkanının Vali'ye değil, kendisine ‘‘Ne gerek var’’ dediğini belirterek, olayı şöyle anlattı:

  ‘‘Çok münasebetsiz bir laftı. ‘Ne demek istiyorsun’ dedim. ‘Ne gerek vardı’ diye tekrarladı. Onu ben azarlayıp uzaklaştırdım. Ortada bir azar varsa, benim ilçe başkanını azarlamam var. Devletin valisini ilçe başkanının azarlaması diye bir durum yok. Öyle bir şey haddine değil.’’


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı