Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bakan: Terör sözün bittiği konu

  Hürriyet Haber
  08.10.2007 - 15:16 | Son Güncelleme:

  Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, toplantısında şöyle konuştu:

  Bugünkü Bakanlar Kurulu’nda dün verdiğimiz şehitler görüşüldü. Yarın saat 10.00’da Terörle Mücadele Yüksek kurulu’nu toplantıya çağırıyoruz. Aslında sözün bittiği bir konuyu konuşuyoruz: Terörle ilgili tüm konuları bir çok kez görüştük. Bugüne kadar hükümet olarak ne tedbir varsa almaya karar verdik. Ve alınan kararların devamlılığı sürüyor. Bundan sonra alınması gereken ne tedbir varsa almaya çalışacağız. Soğukkanlı olarak akla gelebilecek tüm tedbirleri almaya çalışacağız.

  Akla gelebilecek en önemli konu budur. Öncelikli olarak bu konu görüşmüştür.

  Bakan Başesgioğlu memur maaşları ile ilgili Bakanlar Kurulu’na bilgi verdi.

  "TEK BİR TEDBİRLE SORUN ÇÖZÜLEMEZ"

  Şimdi terör konusu Türkiye’de çok konuşulan bir konudur. Konuyla ilgisi ve bilgisi olan bir çok kişi değerlendirme yapmaktadır. Karmaşık bir konuyu konuşuyoruz. Bu konuda tek bir tedbir alınırsa sorunun çözülebileceği sanılmaktadır. Bu konuda kısa, orta ve uzun planlar var.

  Geldiğimiz bu nokta itibariyle ne tedbir alırsak bu belayı ülkemizden nasıl defederiz? Bu konuda son bir değerlendirme daha yapacağız. Bu konuda mücadele yürüten kurumların temsilcileriyle oturup görüşeceğiz.

  Vatandaşımız emin olsun ki alınması gereken hiçbir konuda siyasi irade eksikliği yoktur. Devlet bu değerlendirmeyi yapıyor. Hükümet olarak da biz değerlendirmemizi yapacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında devlet olarak bunun tedbirleri görüşülecek.

  Ne tedbir alırsak bu işe fayda sağlayacaksa bunu almaya kararlıyız. Alacağımız tedbirin soruna ne ölçüde olumlu ya da olumsuz tesir edeceğini bilmeliyiz.

   

   

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı