Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bakan Şener: İşgalcilerin ve saldırganların zavallılığını görüyorum

  İsmail AKDUMAN- Davut AKTAŞ/HAVZA (Samsun), (DHA)
  06 Ağustos 2006 - 15:09Son Güncelleme : 06 Ağustos 2006 - 15:08

  DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, İsrail'in Lübnan'a saldırmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Masum insanların katlediğini, çocukların, yaşlıların, sivillerin bu katliamlar altında hayatlarını kaybettiğini görüyoruz. Ama ben bu fotoğraflara her bakışımda işgalcilerin ve saldırganların zavallılığını görüyorum” dedi.

  Abdüllatif Şener, Samsun'un Vezirköprü İlçesi'ndeki 9'uncu Kunduz Yayla Şenlikleri'ne katılmak üzere karayoluyla önce Havza İlçesi'ne geldi. Havza girişindeki Boğaziçi tesislerinde Samsun Vali Vekili Mustafa İngenç tarafından karşılanan Bakan Şener, burada kahvaltı yaptı. Bakan Şener gazetecilerin, İsrail'in Lübnan'a düzenlediıi saldırılarla ilgili sorularını, “Çoğu kez vahşet tabloları görüyoruz. Masum insanların katlediğini, çocukların, yaşlıların, sivillerin bu katliamlar altında hayatlarını kaybettiğini görüyoruz. Ama ben bu fotoğraflara her bakışımda işgalcilerin ve saldırganların zavallılığını görüyorum. Bir an önce ateş kesin yapılması, bölgedeki Uluslararası sorunların bir an önce ortadan kaldırılması, bu konuda Birleşmiş Milletler'in etkin ve kararlı olmasını düşünüyorum” diye yanıtladı.

  “FINDIK ÜRETİCİSİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

  Bakan Şener, fındık konusunda kendisinin de içinde bulunduğu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı'nda bir komisyon oluşturulduğunu da söyledi ve fındık üreticilerin haklarını korumak için konuyla ilgili hazırlıkların devam ettiğini belirtti. Üreticilerin beklentilerine sahip çıkacaklarını da ifade eden Bakan Şener şunları söyledi:

  “Her zaman olduğu gibi bu hükümet daha önce de fındıkla ilgili sorunlara sahip çıkmıştı. Bildiğiniz gibi ilk geldiğimizde daha önce verilmiş fiyat olduğu halde 2 doların altına düşürmeme sözünü bu hükümet korumuştur. Ve ödeme yapılmıştır. Fındık önceki yıl afete maruz kalmıştı. Ama hiç bir hükümet döneminde yapılmayan yapılmıştır. Bu hükümet zarar gören fındık üreticilerine 50 milyon YTL para dağıtmıştır. Bu yıl için de Fiskobirliğin yönetim anlayışına bağlı olarak bazı sorunlar çıkmıştır. Fakat fındık üreticisi, her zaman hükümetin yanında olduğunu bilmesi gerekir. Yapacağımız toplantıda, alacağımız karar bunu zaten gösterecektir.”

  Bakan Şener'e daha sonra Havza Kaymakamı Azmi Çelik, müze haline dönüştürülen Atatürk Evi'nin maketini hediye etti. Bakan Şener, Samsun'un Vezirköprü İlçesi Göl Beldesi'ne giderek Kunduz Yayla Şenlikleri'ne katıldı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı