« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bakan Şahin: Yetkimi kullanırım

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu'ndaki istifaların rahatsızlık yarattığını belirterek, “Gelişmeleri ben de takip ediyorum. Türkiye liglerini olumsuz etkileyecek bir durumla karşı karşıya gelirsek, o zaman denetim ve gözetim hakkımın bana verdiği yetkiyi kullanarak harekete geçerim” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Cenevre'ye hareketinden önce basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bakan Şahin, Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu üyelerinin istifalarıyla ilgili olarak, Tahkim Kurulu üyelerinin Futbol Federasyonu Genel Kurulu tarafından seçildiğini belirterek, “Kurul yedek üyeleriyle çalışamaz duruma düşmüşse yapılacak olan şey, bir an önce Futbol Federasyonu Genel Kurulu'nun olağanüstü toplanarak bu eksikliği tamamlamasıdır” dedi.
Mevzuatta bu tür durumlarda ne yapılacağı sorusunun cevabının bulunduğunu ve telaşa kapılmaya gerek olmadığını ifade eden Şahin, şöyle dedi: “Türkiye'de her türlü sorunun yasal çözümü mümkündür. Eğer bir kurul böyle istifalarla çalışamaz hale gelmişse çere onları seçenleri bir araya getirerek yenisini seçtirmektir. Sanıyorum Futbol Federasyonu düşünüp kısa sürede bu yola girecektir. Tahkim Kurulu üyelerini bakan olarak ben seçmiyorum. Genel Kurul seçmiştir. Genel Kurul bu konuda görevini yapacaktır.”

HAREKETE GEÇERİM

“İstifaları neye bağlıyorsunuz. Bir baskı söz konusu mu” şeklindeki bir soru üzerine de Bakan Şahin, “Onu bilemem. Böyle arka arkaya istifalar kuşkusuz rahatsızlık doğuruyor. Bende de doğrusu böyle intibah oluştu” dedi.
Türkiye'de 15 yıllık özerklik tecrübesi bulunan Futbol Federasyonu'nun bu tür durumları geride bırakmış olması gerektiğini ifade eden Şahin, şöyle devam etti:
“Niçin arka arkaya istifalar oldu, bunu incelemiş değilim. Ben de takip ediyorum gelişmeleri. Bir sorun meydana gelirse, Türkiye liglerini olumsuz etkileyecek bir durumla karşı karşıya gelirsek o zaman denetim ve gözetim hakkımın bana verdiği yetkiyi kullanarak harekete geçerim. Şu anda sadece takip ediyorum. Konunun ligleri ve futbol maçlarını etkileyecek boyuta gelmeden çözümünü bekliyorum. Federasyon bu konuda hemen adım atmalıdır.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz