BURSA HABERLERİ

Bakan Özlü: Yalanlara ve tezgahlara inanmayın

DHA
30.03.2017 - 12:04Son Güncelleme :
DHA

Berktuğ ÖNCÜ/BURSA, (DHA)- BİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Son zamanlarda üretilen yalanlara ve tezgahlara inanmayın. Referandumda 'Evet' çıktığında büyük Türkiye’ye emin adımlarla ilerleyeceğiz. 16 Nisan'da Türkiye’nin şaha kalktığına hep birlikte şahit olacağız" dedi.
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Bursa'da, Bebe Çocuk Konfeksiyon Sektörü Sanayici ve İşadamları Derneği (BEKSİAD) üyeleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Sektörün sıkıntılarına değinen Bakan Özlü, referandumla ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin birçok alanda dünyanın orta seviyeli ülkelerinden biri olduğuna değinen Özlü, "Referandumdan çıkan sonuç bizim bu seviyelerde takılıp kalmamıza sebep olabilir. Yenilenmeden kalkınma ve gelişme olmaz. Referandumun sonucu Türkiye’nin bir sıçrama yapmasına ve süper lige çıkmasına vesile olacaktır. Bu açıdan yeni sistem ile mevcut sistem arasındaki farklılığa çok iyi dikkat etmemiz lazım. Mevcut sistem nerede ve neden tıkanıyor. Yeni sistem bu tıkanıklılıkları nasıl aşacak. Bu referandumda kişileri değil, sistemi oyluyoruz. Bu referandum Türkiye için hayati önem taşıyor. Mevcut sistem hükümetlerin kurulamaması, kurulsa da uzun ömürlü olamaması riskidir. Mevcut sistem koalisyon ve erken seçim riski taşıyor. Bizim önerdiğimiz sistem ise bütün bu sorunları ortadan kaldıracak. Yeni sistem teknik, yalımlı, açıklık, şeffaflık ve istikrar demektir. Yeni sistemde seçimlerden sonra muhakkak hükümet kuruluyor" dedi.
Anayasa değişikliğiyle Cumhurbaşkanına verilecek yetkiler konusunu da değerlendiren Özlü, şöyle devam etti:
"Bu kadar yetki bir cumhurbaşkanı için fazla değil mi diye soruluyor. Amacınız iş yapmaksa, büyük işler yapmaksa yetki istersiniz. Ama amacınız iş yapmak değilse, Türkiye’yi büyütmek değilse mevcut yetkileri daha fazla görürsünüz. Muhalefetin durumu budur. Yetki konusu, yarı başkanlık ve başkanlık sistemi diğer ülkelerle aynı şekilde. Son zamanlarda üretilen yalanlara ve tezgahlara inanmayın. Referandumdan evet çıktığında büyük Türkiye’ye emin adımlarla ilerleyeceğiz. 16 Nisanda hep birlikte Türkiye’nin şaha kalktığına hep birlikte şahit olacağız."
Bakan Özlü, kahvaltının ardından bebe ve çocuk konfeksiyonun Türkiye’deki en önemli üretim yerlerinden olan merkez Yıldırım İlçesi Vişne Caddesi’ndeki esnafı ziyaret etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Bakan Özlü: Yalanlara ve tezgahlara inanmayın hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 12 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakan Özlü: Yalanlara ve tezgahlara inanmayın haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı