Bakan mühürletti ama çalışma tekrar başladı

Sebile ÇETİN/BURSA, (DHA)
17 Eylül 2014 - 01:04Son Güncelleme : 16 Eylül 2014 - 13:08

BURSA’da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in işçileri önlem almadan çalışırken görüp uyarmasıyla mühürlenen 7 katlı binada ısı yalıtım çalışmaları, önlemlerin alınmasının ardından yeniden başladı. Şirket yöneticileri, "Yapacağımız çalışma nedeniyle tüm malzemelerimiz o an inşaat sahasındaydı. Şansızlığımız Bakan beyin hasta ziyaretine gelmesi ve bu sırada bir arkadaşımızın dübel çakmak için hiçbir önlem almadan iskeleye çıkmasıydı. Şu anda altyapı için tüm işlemleri tamamladık ve çalışmalara başladık" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in, geçen cumartesi günü merkez Nilüfer İlçesi’ndeki özel bir hastanede tedavi gören amcasını ziyarete gittiği sırada hastane odasının penceresinden, karşı taraftaki bir binada, ısı yalıtımı için mantolama çalışması nedeniyle, herhangi bir önlem almayan işçiyi iskelede görünce, Bursa İş Teftiş Grup Başkanı Yaşar Ata’yı arayıp, çalışmaların önlem alınana kadar durdurulması talimatını verdi. Yaşar Ata’nın gelmesi sonucu Bağkent Sitesi içindeki 7 katlı binadaki çalışmalar durduruldu.

Bakan mühürletti ama çalışma tekrar başladı

Bakan mühürletti ama çalışma tekrar başladı

Binadaki ısı yalıtım çalışmasını sürdüren şirket, altı çalışanı için temin ettiği baret, kemer, uyarıcı tabelalar, merdivenler ve ilave kazıklarla çalışmalarına bu kez işçi güvenliğini alarak başladı. İsmini açıklamak istemeyen şirketin üst düzey yöneticisi, "Biz bu işi profesyonelce yapıyoruz. Şansızlığımız bakan beyin o anda çalışma yapacağımız binanın karısındaki hastaneye gelmesi, bir arkadaşımızın ise o esnada, dübel çakmak için önlem almadan iskelede bulunmasıydı. Olay anında yaklaşık 3 bin lira değerindeki malzemelerin tümü bizde mevcuttu. Böylece sorun ortadan kalkmış oldu" dedi.

Bakan mühürletti ama çalışma tekrar başladı

Bakan Çelik’in çağırması üzerine binaya gelen görevlilerin çalışmaları durdurduğunu açıklayan aynı yetkili, kendilerinin Ankara’da Başbakanlık Binasının alçıpan ve duvarların bölünmesi işini de yaptıklarını sözlerine ekledi.

Şirket yetkilileri, inşaatta ısı yalıtım çalışmalarının yaklaşık bir ay süreceğini de kaydetti.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı