« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bakan Kılıç'a sürpriz karşılama

Bölgesel Gençlik Çalıştayı'na katılmak, tesisleri gezmek için İzmir'e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ı Adnan Menderes Havalimanı'nda yüzlerce Göztepeli taraftar karşıladı.

Ergin KARATAŞ -/ İZMİR, DHA
SON GÜNCELLEME

Taraftarlar, kente iki yeni stat yapılacağını açıklayan Kılıç VIP çıkış kapısına gelene kadar uzun süre, "Göztepe stadını istiyor" diye tempo tuttu. Göztepeliler, temaslarda bulunmak için geldiği kentten ayrılmak üzere Kılıç'la aynı dakikalarda alanda bulunan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'a da büyük sevgi gösterip meşaleler eşliğinde uğurladı.

Çağlayan, VIP Salonu'ndaki basın odasında buluştuğu Kılıç'a, "Göztepe taraftarları tüm meşale ve havai fişekleri beni görünce yaktı. Sana meşale kalmadı" dedi. Kılıç'ın Çağlayan'a, "Bize de mermi yakmasınlar" diye espri yapması gülüşmelere neden oldu. Gündeme dair açıklama yapmayan, VIP Salonu'nda Göztepe atkısı hediye edilen Kılıç'a Bucaspor'un alt yapı futbolcuları da çiçek verdi. Alandan ayrılırken coşkulu taraftarların yanına giden Kılıç, "Öncelikle kentte var olan statları gezip kararımızı vereceğiz. İzmir'e bir değil iki stat yapacağız. Tüm statlar İzmirlilerin olacak" dedi. İzmir'deki statlar ile Örnekköy'de stat yapılması planlanan araziyi gezecek Kılıç, Bank Asya 1. Ligi'ndeki Göztepe-Kartalspor maçını da izleyecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz