« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bakan Kılıç, engelli sporcuları kabul etti

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç: "Engellerin aşılması konusunda yoğun çaba sarf ediyoruz. Daha iyi bir noktaya gelmiş durumdayız"

A.A
SON GÜNCELLEME

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, engellerin aşılması konusunda yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, "Daha iyi bir noktaya gelmiş durumdayız. Daha yapacaklarımız, geliştirmemiz gereken şeyler de var" dedi.

Bakanlık binasında engelli sporcuları kabul eden Kılıç, burada yaptığı konuşmada, "Aramızda bir fark yok. Sadece kelime anlamı itibarıyla ortaya konmuş bir faklılık var. Yoksa hepimiz hayatta birtakım zorluklarla, engellerle karşılaşıyoruz. Bunları aşmak için de herkes farklı şekilde kendince birtakım çaba içinde oluyor. Beraberce bunu başaracağız" ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç, bugün Dünya Engelliler Günü'nün kutlandığını hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bugün sizin için önemli bir gün. Sizlerin sıkıntılarının daha ön plana çıkarıldığı bir gün. Yoksa zaten her gün sizin gününüz. Dün tekerlekli sandalye maçını izledim. Bir daha gördüm ki siz engelleri aşabilecek kabiliyete, iradeye ve güce sahipsiniz. Burada olmanız da bunun en büyük göstergesi. Neredeyse hepiniz farklı branşlarda ay-yıldızlı bayrağımızı temsil eden arkadaşlarımızsınız. Bu noktada elinizden geldiğince çaba sarf eden, bu başarıları elde edebilmek için emek veren çok değerli kardeşlerimizsiniz."

Engelli vatandaşların sorunları konusunda farkındalık yaratılması gerektiğinin altını çizen Kılıç, "Engellerin aşılması konusunda yoğun çaba sarf ediyoruz. Daha iyi bir noktaya gelmiş durumdayız. Daha yapacaklarımız, geliştirmemiz gereken şeyler de var. Fakat bunlar sizinle alakalı değil. Bunları bizim yapmamız gerekiyor. Dolayısıyla bu sorumluluk bizim üzerimizde. Siz zaten kendi sorumluluğunuzu fazlasıyla yapıyorsunuz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı, Başbakan ve hükümetin bu noktada çok ciddi adımları bulunduğu ifade eden Kılıç, şunları kaydetti:

"Bu adımları daha da geliştirip atmaya devam edeceğiz. Belki bazı konuların çözümü çok kolaydır ama bunu masaya yatırmamış olabiliriz. Bunları tekrar gözden geçirip, sizlerle değerlendiririz. Sportif anlamda baktığımızdan en üst düzey olan paralimpik oyunlarında iyi durumdayız. Daha iyi bir noktaya gelmek için de hep beraber çaba sarf edeceğiz. Bugüne kadar karşılaştığım arkadaşların ortak noktaları çok gayretli olmaları. En üst seviyeye ulaşmak için yoğun bir çalışma içerisindeler, bunu severek yapıyorlar. Bundan dolayı da mutluluk duyuyoruz."

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.