ŞANLIURFA HABERLERİ

Bakan Kılıç: Atatürk Barajı'nda su sporları yapılacak (2)

DHA
06.05.2017 - 19:06Son Güncelleme :
DHA

KADEM'İN AÇILIŞINA KATILDI
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı KADEM Genel Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ile birlikte Şanlıurfa’da bir otelde düzenlenen Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Şubesi’nin açılışına katıldı.
Sümeyye Erdoğan Bayraktar açılışta yaptığı konuşmada, Peygamberler diyarı ve medeniyetler şehri Şanlıurfa’da bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. KADEM olarak 20'nci temsilciliği Şanlıurfa'da açtıklarını belirten Sümeyye Erdoğan Bayraktar, şunları söyledi.
"Ülkemizin gelişmesinde katkıda bulunan diğer kuruluşlar gibi biz de bir yanda kadını güçlendirirken, bir yandan da demokrasiyi övüyoruz. Sivil toplum gücüne ben yürekten inanıyorum. Bürokraside, siyasette yapılamayan şeyleri sivil toplumda yapıyorsunuz. İnsanlar özgür iradeleriyle kendileriyle benzer amaçlara sahip insanlarla bir araya gelip bir güç oluşturuyorlar. Gerektiğinde siyasetti yönlendiriyorlar. İçinde yaşadığımız siyaset mekanizmasının başarılı olması için sivil toplumun taleplerine her zaman duyarlı olup reflekslerini gözetlemek durumundadır. İşte bu kritik alanda sivil toplum alanında kadının etkin olduğu bilinen bir gerçektir. Ülkemizde 1980’lerden buyana kadınlar taleplerini sivil toplum kuruluşları içinde dillendirdiler. Bugün elde ettiğimiz demokrasi ise bu mücadelenin bir eseridir. Başörtüsü başta olmak üzere birçok sorunun çözümü siyasi iradenin yanı sıra işte bu kadının sivil toplum çatısı altında direnişi ve sabırlı mücadelesinin sayesinde gerçekleşmiştir."
BAKAN KILIÇ: ZALİMLER BU DÜNYADA HESAP VERECEK
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ise, spor camiasında kadınların önemli görev üstlendikleri kaydederek, "Bu ülkeyi karanlığa sürüklemek isteyen hain teröristler, gençlerin ve kadınların sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına verdikleri yoğun katılımdan sonra sokakları karanlığa gömülmek isteyen 16 Temmuz sabahı Türkiye aydınlığa merhaba dedi. Tüm Türkiye dünyaya o geceyi demokrasi ve hak hukuk dersi vermişti" dedi. 
FETÖ terör örgütünün bazı mensuplarının yurt dışına kaçtığını hatırlatan Kılıç, "Ama şunu unutmayın. Zalim hiçbir zaman hesabını vermeden, bu dünyadan göç edemez. Bu zalimler bu hesabı dünyada da verecek, ahrette de verecektir. Biz bunların peşindeyiz. Bu ülkeye ihanet ettiler, hiç gözlerinin yaşına bakmayacağız. Bu bayrağa ihanet ettiler. Bu aziz millet bunların hesabını soracaktır. Nereye kaçarsanız kaçın, hangi deliğe sığınmaya kalkarsanız kalkın, inlerinize girerek biz sizi bulacağız. Hesap vereceksiniz"  diye konuştu.
SANDALYE TEPKİSİ
Bakan Akif Çağatay Kılıç, buradaki açılışın ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenice Mahallesi'ndeki Spor Kompleksi'nin açılışına katıldı. Burada sporcu gençler tarafından karşılanan Bakan Kılıç, salondaki parkeli bölüme masa ve sandalye konulmasına tepki gösterdi.
Bakan Kılıç, mikrofonu alarak, "Sizlerden ricam lütfen parkelere zarar vermeden, sandalyeleri toplayalım. Sandalyede oturan herkesi bizle beraber tribüne çıkmayı sizden rica ediyorum. Yoksa bu salon zarar görür" diye uyardı.
Bakan Kılıç'ın uyarısı üzerine belediye görevlilerince salonda bulunan sandalye ve masalar toplandı. Oturanların tribüne geçmesinin ardından kompleksin açılışı yapıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Bakan Kılıç: Atatürk Barajı'nda su sporları yapılacak (2) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Mayıs 2017 tarihinde saat 19 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakan Kılıç: Atatürk Barajı'nda su sporları yapılacak (2) haberi güncellenecektir.

ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:41
 • Guneş
  07:23
 • Öğle
  12:30
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı