KOCAELİ HABERLERİ

Bakan Işık: Birileri bize düşmanlık etmek istiyorsa düşmanlığın kendilerine zarar vereceğini bilmeleri lazım

DHA
27.03.2017 - 13:30Son Güncelleme :
DHA

İZMİT (Kocaeli),(DHA)- MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık, hiçbir dönemde hiçbir millete düşmanlık beslemediklerini belirterek, "Birileri bize düşmanlık etmek istiyorsa da o düşmanlığın kendilerine zarar vereceğini bilmeleri lazım" dedi.
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, İzmit'te Sanayi Sitesi'nde esnafla bir araya geldi. Fikri Işık esnafla selamlaşarak, referandumla ilgili konuşma yaptı. Tarihin hiçbir döneminde hiçbir millete düşmanlık beslemediklerini söyleyen Işık, şöyle konuştu:
"Kıyaslamayı siz yapın, kararı ona göre sizler vereceksiniz. En doğru kararı vereceğinize inanıyorum. Daha geçen gün bir Avrupa ülkesinde namussuzca, haince cumhurbaşkanımıza yönelik bir afiş gördük değil mi? Bunlar aslında bizim ne kadar doğru yolda olduğumuzun da bir göstergesi. Biz Türkler olarak tarihin hiçbir döneminde hiçbir millete düşmanlık beslemedik. Birinci Dünya Savaşı'nda ülkemizi işgal eden ülkelerle bile İstiklal Harbi'nden sonra iyi ilişkiler kurduk. Ama birileri bize düşmanlık etmek istiyorsa da o düşmanlığın kendilerine zarar vereceğini bilmeleri lazım. İşte bunun için bizim güçlü olmamız gerekiyor. Bunun için sistemi yarın risklere karşı koruma altına alma, güvence altına alma ihtiyacımız var."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Bakan Işık: Birileri bize düşmanlık etmek istiyorsa düşmanlığın kendilerine zarar vereceğini bilmeleri lazım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 13 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakan Işık: Birileri bize düşmanlık etmek istiyorsa düşmanlığın kendilerine zarar vereceğini bilmeleri lazım haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı