Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bakan Gönül: İktidara gelemeyenler bunları kolayca söyler

  A.A
  18 Mayıs 2011 - 13:00Son Güncelleme : 18 Mayıs 2011 - 13:00

  Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim vaatleriyle ilgili, “Anketler Kılıçdaroğlu'nun iktidara gelemeyeceğini söylüyor. İktidara gelen adam bunları kolayca söyleyebilir mi? İktidara gelemeyenler bunları kolayca söyler” dedi.

  Antalya'nın Korkuteli ilçesine bağlı Yazır köyünü ziyaret eden Bakan Gönül, vatandaşlarla sohbet etti.

  Mustafa Yazır adlı 65 yaşındaki vatandaş Gönül'e, “Sabah televizyonu açıyoruz. Kılıçdaroğlu, kesenin ağzını açmış, 'mazot 1,5 lira' diyor. Hükümet olarak siz ne
  yapacaksınız?” diye sordu.

  Bakan Gönül, “Anketler Kılıçdaroğlu'nun iktidara gelemeyeceğini söylüyor. İktidara gelen adam bunları kolayca söyleyebilir mi? İktidara gelemeyenler bunları kolayca söyler” karşılığın verdi.

  Yazır'ın, “Sayın Bahçeli, Başbakanı Yüce Divan'a göndereceğini söylüyor. Başbakan ne olacak?” sorusu üzerine de Bakan Gönül, Yüce Divan'a gidip gitmemenin iktidarla ilgili bir konu olmadığını söyledi. Bakan Gönül, “Sokaktaki bir adam bile bir dilekçe verir, olur bu iş” diye konuştu.

  Mahkemeden sakınacak bir tarafları olmadığını ifade eden Bakan Gönül, şöyle devam etti:

  “Alnımız açık. Mahkemeler çalışıyor. Bir şeye gerek görürse, eğer bir suç varsa hiçbir savcının kalemine emir vermiyoruz. Hiçbir savcı bizden emir almıyor. Dosyasını hazırlasın, savcılara versin. Benim için ne varsa, başkaları için ne varsa...”

  Köylülerden Şerife Kutlu da Bakan Gönül'den 11 yaşındaki engelli çocuğu için akülü araba istedi. Kutlu, oğlu Emre'yi 3 kilometre mesafedeki okula götürmekte zorlandığını söyledi.

  Bakan Gönül, Yazır köyünde bir çocuğa da harçlık verdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı