ANKARA HABERLERİ KAHRAMANKAZAN HABERLERİ

Bakan Fikri Işık,  Kahramankazan'da 'Milli İradeye Saygı' yürüyüşüne katıldı

DHA
16.07.2017 - 02:32Son Güncelleme :
DHA

Hasan POLAT / KAHRAMANKAZAN, (Ankara) - (DHA)  - MİLLİ Savunma Bakanı Fikri Işık Kahramankazan'da şehit yakınları, gaziler ve binlerce Kahramankazanlı ile birlikte 'Milli İradeye Saygı' yürüyüşüne katıldı. Milli Egemenlik parkında toplanan binlerce Kahramankazanlı ellerinde meşalelerle ve şehitlerin fotoğraflarının basılı olduğu dövizlerle Kent Meydanına kadar yürüdü. 
15 Temmuz Hain darbe girişiminin yıl dönümde Kahramankazan'da Milli İradeye Saygı yürüyüşü düzenlendi. Bince kişinin katıldığı Saygı Yürüyüşü kortejine Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve Belediye Başkanı Lokman Ertürk, şehit yakınları ve gaziler de katıldı. Milli Egemenlik Parkında başlayan kortej, Kent Meydanı'da son buldu. Ellerinde meşaleler ve şehitlerin fotoğraflarının basılı olduğu dövizlerle yürüyen kalabalık daha sonra Kent Meydanında toplandı. Kent Meydanındaki 15 Temmuz anma programı İstiklal Marşı ve Saygı duruşunun ardından şehitlerin ruhuna okutulan Mevlid-i Şerif ile devam etti. 
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık "Değerli Kahramankazanlılar tam bir yıl önce bu saatler ülkemiz için tarihinin gördüğü en karanlık saatlerdi. Zira peygamber olacağımız,a milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içine sızmış hainler harekete geçmiş Türkiye'nin geleceğini karartacak milletimizin istiklalini ve istikbalini ortadan kaldıracak ve milletimizi zillete düşürmeyi amaçlayan bir darbeye teşebbüs etmişlerdir. Ben de o saatlerde İzmit'teydim. Annem çok rahatsızdı annemi ziyarete gitmiştim televizyonlara şöyle bir baktım tanklar Boğaz Köprüsü'ne doğru çıkıyor bu saatlerdi hatırlıyorsunuz .Yahu bu çağda tankla, topla helikopterle, uçakla hükümet devirmek,darbe yapmak, yönetime el koymak gibi bir çılgınlığı kim aklına getirebilir diye düşünürken kesinlikle bu bir Fetö ihanet girişimidir diye düşünmek oldu. Çünkü bu Hainler milletin, o temiz duygularını kullanarak o dini duyguları kullanarak 40 yıldır belki bu an için hazırlamışlardı. İnsanları dinle kandırmak  alçaklığın en alçakcasıdır.  Bunlar 40 yıla yakın bu alçaklığı yaptılar ve o gece maalesef Türkiye'nin istiklalini ve istikbalini kasteden bir girişimde bulundular. O sırada dedik ki bu bir Fetö hain darbe girişimidir hemen ne yapıp yapıp bu darbe girişiminin akamete uğratılması için elimizden geleni yapmalıyız. Derhal Sayın Cumhurbaşkanımızla, başbakanımızla, bakan arkadaşlarımızla, ilgili tüm arkadaşlarımızla irtibat kurmanın gayretine girdik ve dakikalar geçtikçe bu darbe girişiminin olduğu ortaya çıkmaya başladı ve halkımız ve bu girişimi gördükçe artık alanlara doğru akmaya başladı" dedi. 
LİDERLİK ZOR ZAMANLARDA BELLİ OLUR 
Işık, "Liderlik zor zamanda belli olur. Kimin ne yaptığı normal zamanlarda önemli değildir bir lidere veya bir kişiye lider diyebilmek için onun o zor dönemde  onun o zor virajlarda ne yaptığına bakmak lazım. O saatlerde Marmaris'te dinlendiği Oteli'nde darbe teşebbüsü ortaya çıkınca Otel'in sahibi geliyor Sayın Cumhurbaşkanım, benim bir sürat  teknem var buna binip hemen bir Yunan Adası'na geçebiliriz diyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ne diyor.  Öleceksm vatanımda öleyim. Öleceksem milletimin yanında öleyim diyor. Liderlik budur, liderlik hemen havaalanından sonra böyle usulca kimseye çaktırmadan gidip belediye başkanının evinde darbeyi televizyonda seyretmek değildir. O da havaalanında sende Sen de gel tankın önüne, sen de çık ondan sonra millet de seni sırtında taşısın.  Liderlik budur ama zor zamanlarda liderler ortaya çıkıyor.  Sayın Başbakanımızın onca tank arasından geçip en güvenli yoldan olayları sevk ve idare etmek için Ankara'ya ulaşabilme gayretidir liderlik. Allah'a hamd olsun ki 15 Temmuz'da başımızda Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız vardı ve biz de onlarla birlikte sabaha kadar bu hain darbe girişiminin akamete uğratılması için çalıştık inanın en fazla kulağımızın gözümüzün olduğu yer Kahramankazandı.  Neden Çünkü darbenin merkez üssü Akıncı ile bu Hainler Akıncı'da toplanmışlardı ve darbe Akıncılar'da yürütülüyordu.  Evet uçaklar Diyarbakır'dan kalktı helikopterler başka yerden kalktı Ama darbenin merkez üssü, darbeyi yöneten hainlerin toplandığı Merkez şurada hemen yanı başımızdaki Akıncı üssüydü. Bizde sabaha kadar Akıncı üssü ile irtibat halinde olduk. Ama o darbeci Hainler ile değil Akıncı Üssü'nde çalışan Sivil işçilerle ve oradaki alt rütbeli askerler ile devamlı iletişim halinde idik. Ne yapıyorlar, nasıl hareket ediyorlar, uçaklar nereye gidiyor, helikopterler niçin havalanıyor bunları an be an takip ettik ve gerekli çalışmaları da buradan aldığımız bilgilerle yerini geçirdik.  Tabi o arada sizlerin kahramanlığını da şahitlik ettik işte şu önümde gördüğüm lastiklerle zamanlarla o  F-16'ları durdurmaya, o helikopterleri durdurmayı aklına getiren ve bunu hayata geçiren kahramanları biz oradan takip ettik."diye konuştu. 

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kahramankazan haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kahramankazan haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bakan Fikri Işık,  Kahramankazan'da 'Milli İradeye Saygı' yürüyüşüne katıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

31 Ağustos 2018, Cuma
 • İmsak
  04:39
 • Guneş
  06:08
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  16:34
 • Akşam
  19:30
 • Yatsı
  20:53
Sayfa Başı