ZONGULDAK HABERLERİ

Bakan Eroğlu, Bakgep Zonguldak Projelerini Değerlendirdi

IHA
31.10.2015 - 12:52Son Güncelleme :

BAKAN VEYSEL EROĞLU, BAKGEP PROJELERİNİ AÇIKLADI

IHA

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Batı Karadeniz Gelişim Projesi (BAKGEP) kapsamındaki Zonguldak projelerini değerlendirdi.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, BAKGEP ile 2019 yılı sonuna kadar Zonguldak’ta gerçekleştirilecek olan projeleri açıkladı. Bakan Eroğlu, “2019 yılı sonuna kadar Zonguldak’ta 3 baraj ve gölet, 5 adet içme suyu tesisi, 9 adet enerji tesisi, 65 adet baskın koruma tesisi tamamlanacak. Ağaçlandırma muhtevasında 205.240 dekar alanda çalışma yapılarak 16 milyon 21 bin adet fidan toprakla buluşturulacak. 5 adet koruma alanı ilan edilecek. 8 adet otomatik gözlem istasyonunun (kara, deniz, havaalanı) ve 1 adet meteoroloji radarı tamamlanarak hizmete alınması planlanmaktadır” dedi.
Tamamlanan ve tamamlanacak olan projeleri de açıklayan Eroğlu, “Yaklaşık 500 bin kişiye içme suyu sağlayacak ilin 2050 yılına kadarki içme suları teminat altına alınacak. Yılda 427 milyon kiloWatt saat enerji üretilecek. 9 bin 400 dekar arazi taşkınlardan korunacak. 33 milyon TL ekonomiye katkı sağlanacaktır. Zonguldak’ta bulunan tabii zenginlikler, yapılacak yatırımlarla tabiat turizmine kazandırılacak. Vatandaşların rahat nefes alacakları alanlar oluşturulacaktır. Zonguldak’tan 10 adet tabiat turizmi etkinlik alanında çalışmalar yürüterek başta bölge halkı olmak üzere ülkemiz ve dünya turizmine açarak vatandaşların istifadesine sunacağız” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Bakan Eroğlu, Bakgep Zonguldak Projelerini Değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 12 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakan Eroğlu, Bakgep Zonguldak Projelerini Değerlendirdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı