Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bakan Ergin: Artık icraat vakti

  hurriyet.com.tr
  07.01.2011 - 17:32 | Son Güncelleme: 07.01.2011 - 17:32

  Adalet Bakanı Sadullah Ergin, tartışılan tahliyelerle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. İşte Ergin'in açıklamalarından satır başları:

  Önümüzdeki hafta usül yasamız, bunların uygulama yasaları görüşülecek. Bu sorunların küçültülmesi noktasında katkılar sağlayacaktır.

  Tabi şu anda karşı karşıya olduğumuz konu halkımızı derinden yaralıyor. Bunu çözebilmek için de sorunu, yüksek yargımız herkes kendi alanında bu sorunu minimize etmek için çaba sarf edeceğiz.

  ARTIK İCRAAT VAKTİ

  Artık vakit konuşmadan çok icraat vaktidir. Ben akşam saati sayın başkan’ın sözlerine cevap vermek istemiyorum. Basın aracılığıyla bunları konuşmayacağım. Hep birlikte çalışma zaruretimiz var. Artık konuşmaktan çok icraat zamanı. Biz zaman zaman görüşüyoruz, tekrar görüşürüz. Biz sorunları giderici her türlü çalışmayı yapacağız. Bunu gidereceğiz. Sorunları çözeceğiz.  Cumhurbaşkanı’mız gündemdeki konuyla ilgili bilgi arz ettiler.

  HAKİM VE SAVCI EKSİKLİĞİ

  Mesela Ocak ayı içinde daha önce sınavı yapılmış, mülakatlar olacak. 2011 için 3 tane sınav açmak zorundayız. Parasal sorunumuz yok. Adalet Bakanlığı olarak bütçeden kaynaklı ekonomik sorunumuz yok. Yatırımlarımızı yapabiliyoruz. Hakim ve savcı sayımızı artırmak için gayretlerimiz var.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı