Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bakan Çubukçu: Arayıp benden özür diledi

  Hürriyet Haber
  24.02.2011 - 12:51 | Son Güncelleme: 24.02.2011 - 12:51

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut’un kendisini arayarak kendisinden özür dilediğini söyledi. Bakan Çubukçu, NTV’de katıldığı bir televizyon programında, MHP’li Bulut’un, ‘Koparırım dilini Bakan’ sözleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Çubukçu’nun açıklamaları:

  Dün MHP’li vekil aradı, konuştuk. Büyük üzüntü duyduğunu söyledi ve özür diledi. ‘’Hanımefendi bakana böyle söylememeliydim’’ dedi. Dün ‘Özür bekliyorum’ derken ‘Şu ana kadar açıklama bekliyordum. Açıklama yapılmadı’ irkildim dedim


  AĞZIMIZDAN ÇIKANI KULAĞIMIZIN DUYMASI LAZIM

  Ben kadın vurgusunu da yapmadım. Ama beklediğim gibi bir tepki de gelmedi. Tehditle falan ben siyasi çizgimden vazgeçecek değilim. İkinci dönemim. 6 yıla yakındır bakanlık yapıyorum. Dönüp aynı şekilde cevap vermem.


  Ağzımızdan çıkanı kulağımızın duyması lazım. Ben burada ‘’Kamuoyundan destek gelsin’’ durumunda olmadım. Ama bir ortak tutum olmalı Bu noktada hepimizin tutumu siyasi nezaketin çerçevesinde olmalı.

   

  MHP'Lİ AHMET DURAN BULUT NE DEMİŞTİ

   

  MHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran Bulut, çift dilde eğitime sıcak baktığını söylediği Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’ya “Koparırım senin o dilini Bakan” sözleriyle sert çıktı. MHP İl Başkanı ve Merkez İlçe Başkanı’yla toplantı düzenleyen Ahmet Duran Bulut, Bakan Çubukçu’ya “Bu ülkenin resmi dili Türkçe’dir. Bunu herkes böyle bilecek. Ama herkes evinde, işinde, dışarıda istediği dili konuşabilir. Asla buna bir engel yoktur.” sözleriyle tepki göstermişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı