İSTANBUL HABERLERİ

Bakan Çağatay Kılıç, Dünya Boks Birliği’nin ‘başörtüsü serbestliği’ kararını değerlendirdi

DHA
28.04.2017 - 14:27Son Güncelleme :
Bakan Çağatay Kılıç, Dünya Boks Birliği’nin ‘başörtüsü serbestliği’ kararını değerlendirdi
DHA

Bakan Çağatay Kılıç, Dünya Boks Birliği’nin  ‘başörtüsü serbestliği’ kararını değerlendirdi

İstanbul (DHA)
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Dünya Boks Birliği’nin (AIBA),  'ringlerde başörtüsü serbestliği' konusunda aldığı kararı değerlendirdi.
AIBA’nın gelecek dönemde başörtülü boksörlerin ringe herhangi bir kısıtlama olmadan çıkabileceği konusunda aldığı kararla herşeyden önce bir insan hakkı ihlalinin önüne geçildiğini belirten Bakan Çağatay Kılıç, “AIBA’nın aldığı bu karar, düşünce ve inanç özgürlüğü kapsamında evrensel bir ilke olarak değerlendirilmeli ve sporda her türlü ayrımcılığa karşı ortak akılla hareket edilmeli" dedi. Bakan Çağatay Kılıç, "Fırsat eşitliğinin önündeki bu engelin kaldırılması vesilesiyle, söz konusu hassasiyetin diğer spor dallarında da korunması adına uluslararası federasyonlardan gereken duyarlılığı göstermesini temenni ediyorum“ diye konuştu.

Ringlerde başörtüsü serbestliği konusunda kadın boksörlerin gelecek dönemde ringe herhangi bir kısıtlama olmadan çıkabilmesi için Türkiye Boks Federasyonu’na talimat veren Bakan Çağatay Kılıç, AIBA’ya yapılan başvuru sürecini yakından takip etmişti.

Süreç sonunda Türkiye Boks Federasyonu'nun 'ringlerde başörtüsü serbestliği' konusunda yaptığı başvuru, Dünya Boks Birliği (AIBA)  tarafından kabul edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Bakan Çağatay Kılıç, Dünya Boks Birliği’nin ‘başörtüsü serbestliği’ kararını değerlendirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 14 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakan Çağatay Kılıç, Dünya Boks Birliği’nin ‘başörtüsü serbestliği’ kararını değerlendirdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı