Gündem Haberleri

  Bakan beni rencide etti

  Arif ARSLAN-Turgay İPEK / DHA
  17.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Akdağ, Mehmetoğlu’nun asgari ücretle taşeron çalıştığını ve sömürüldüğünü söylemesi üzerine “Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz. Para kazanıyorsun değil mi? Müteahhit şirketlerde çalışacaksınız, para kazanacaksınız, hadi bakalım” demişti.

  Gece uyuyamadım

  Petrolkent Mahallesi’nde babasına ait evde oturduğunu anlatan 6 çocuk babası Mehmetoğlu, şunları söyledi: “3 yıl önce işe başladığımda sigortam yapılmadı, aylığım 7 ay verilmedi. Sağlık Bakanı ne sorunlarla karşılaştığımızı bilmiyor. Asgari ücretle 8 kişilik ailemi geçindiremediğimin farkında da değil. Pazar günü saat 08.00’den öğleye kadar beklediğim Sağlık Bakanı Recep Akdağ, ‘Bir dakikanızı alabilir miyim?’ deyince danışmanına ‘Bu arkadaşımıza bir yemek ısmarlayın ve oturtun’ sözleri beni şok etti. Daha sonra araya giren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ‘Gel derdini Bakan’a anlat’ dedi. Sayın Akdağ’ın söyledikleriyle adeta şok oldum. Sabaha kadar uyamadım. Büyük üzüntü duydum.

  İşinden olursun dediler

  Tüm insanlar gibi Bakan bey de engelli adayıdır. Bana söylediği sözlerine karşılık vermek istedim. Ama yine de bakanımız olduğu için bir şey söylemedim. İlkel koşullarda olan taşeron işçiliğinin son bulması için böyle bir talebi Bakan beye iletmek görevimdi. Hastanede 3’ü görme engelli toplam 7 engelli görev yapıyor. Olayın ardından AK Partili bazı milletvekilleri beni telefonla arayarak, ‘Niye bunları basınla paylaşıyorsun? İşinden olursun’ dediler, ikinci kez üzüldüm.”

  Akdağ: Gerginlik olmadı

  Erzurum’da seçim gezilerini sürdüren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Mehmetoğlu ile aralarında nezaket sınırları içerisinde bir konuşma geçtiğini söyledi. Konuşmanın farklı algılandığını vurgulayan Bakan Akdağ, “Aramızda bir gerginlik olmadı. Ama bunu farklı şekillerde yansıtanlar oldu. Seçim zamanı maalesef böyle yansıtmalar oluyor. Bizim engelli kardeşlerimize bakışımız bellidir. Hepsinin benim başımın üstünde yeri vardır” dedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı