Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bakan Bal: Düğününe eşim için katıldım

  Hürriyet Haber
  24.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AZLEDİLEN Devlet Bakanı Sadi Somuncuoğlu'nun yerine atanan MHP Konya Milletvekili Faruk Bal, ‘Kürt Ahmet’in torununun düğününe katıldığını doğruladı. Ancak Bal, düğüne eşine eşlik etmek üzere katıldığını savundu.

  Bal, dün bakan olarak katıldığı MHP Grup toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Eleştirildiği düğüne katılmasına değinen Bal, ‘‘Düğününe gittiğimiz kişi eşimin öğrencisiydi. Öğretmeni olarak eşimi davet etmiş, ben de ona eşlik ettim’’ dedi. Bal, şöyle dedi:

  ‘‘Bu konuda soruşturma yapılmasını da, hakkımdaki iddiaların açıklığa çıkarılması için bizzat ben talep ettim. Sonuçta aklandım. Bu konuda yazılan haksız ve asılsız haberlerden aldığım paralarla milletvekili oldum. Bu haberleri yazanlar, Berlin Duvarı'nın arkasında kalmış, olaya ideolojik yaklaşıyorlar.’’

  Bal, selefi Sadi Somuncuoğlu'nun Emlakbank'taki iddialar ve gelen yolsuzluk-usulsüzlük duyumları üzerine başlattığı soruşturmaya nasıl yaklaşacağına ilişkin soruya, ‘‘Önce brifing alacağım. Sonra bütün bunları değerlendirip ona göre en isabetli kararı vereceğim’’ yanıtını verdi.

  Etiketler: son dakika
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı