Gündem Haberleri

  Bakan Bağış'tan Ajda Pekkan'ı eleştirenlere: Pusulayı şaşırmışlar

  Hürriyet Haber
  28.05.2011 - 12:52 | Son Güncelleme:

  Ajda Pekkan'ın hafta içinde Bilfen okulu öğrencileri ile birlikte verdiği konserde seyirciler arasında olan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış için söylediği "Sizin için canımızı veririz" sözleri Türkiye'de çok tartışıldı. Bakan Bağış da tartışmalar üzerine ilk kez konuştu. Bağış, "Ajda Hanım, iltifatta bulundu" dedi.

  Bakan Bağış, bu sabah İstanbul'da işadamları ile biraraya geldiği konuşmada, Ajda Pekkan'ın sahnede kendisine hitaben söyledi sözleri de değerlendirdi. "Türkiye’de onyıllardır sanatçılar sahneden konuklarına, dinleyicilerine sevgi ve saygılarını dile getirirler. Sanatçi izleyicisini, dinleyicisini neredeyse tek tek tanır, tek tek iltifat eder. Sayın sanatçılarımız protokole de dikkat ederler" diyen Bağış, şöyle konuştu:

   

  "MESELE YAPILMASINI HAYRETLE KARŞILADIM"

   

  "Türkiye’de sanatın zirvesine çıkmış ve milyonların sevdiği bir hanımefendi, protokoler bir iltifatta bulunmuş...Ben ve eşim de kendisine her zaman sevgi ve saygıyla karşılık veririz. Bunun bu kadar mesele yapılmasını hayretle karşıladım.Bu küçük selamlaşmayı en başta magazin konusu yapan bazı medyamıza da hayret etmekteyim."

   

  Daha geçen hafta, "Sanatçılar önünde ayağa kalkmalıyız" dediğini hatırlatan Bakan Bağış, "Biz orada olsak da olmasak da Ajda Pekkan hanımefendi bir süperstardır. Daha geçen hafta 'Sanatçılar önünde ayağa kalkmalıyız' dedim. Her sanatçı karşısında ben ayağa kalkarım" diye konuştu.

   

  "KAYBEDENLER KULÜBÜ'NÜN BİTMEYEN DİZİSİ"

   

  Ajda Pekkan'a yönelik eleştiriler hakkında ise Bağış, şöyle konuştu:

  "Bu şunu gösteriyor: Karşımızdaki kitlenin psikolojisi bozulmuş durumda. Çakma Gandi hem kendi psikolojisini bozuyor, hem de destekçisi kitlenin moralini bozuyor. Karşımızda hırçın, küskün ve buluttan nem kapan bir muhalefet var. Hırçınlar. bu ülkenin değeri bir süperstara sataşacak kadar pusulalarını şaşırmışlar. Ve her zamanki gibi kaybediyorlar. Kaybedenler Kulübü'nün bitmeyen dızisini izliyoruz."

   

  AJDA PEKKAN: SAYIN BAKANIM SİZİN İÇİN CANIMIZI VERMEYE HAZIRIZ

   

  'BU KADAR YALAKA OLAMAZ'

   

   

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı