ESKİŞEHİR HABERLERİ

Bakan Avcı öğrencilerle bir araya geldi

DHA
29.03.2017 - 12:21Son Güncelleme :
DHA

ESKİŞEHİR,(DHA)- KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, kurdukları robotik takımla Amerika Birleşik Devletleri'ndeki (ABD) yarışmada ödül kazanan öğrencilerle bir araya geldi.

Bakan Avcı, kurdukları robotik takıma 'Kalsedon Grubu' adını veren Eskişehir Gelişim Koleji 10'uncu sınıf öğrencilerini Eskişehir Polisevi'nde kabul etti. Öğrencilerden kurdukları grup ve faaliyetleri hakkında bilgi alan Avcı. başarılarından dolay Kalsendon Grubu öğrencilerini kutlayıp kitap hediye etti.

Geçen yıl kurulan Kalsedon Grubu, Kasım ayında İstanbul'da gerçekleştirilen 'First Robotic Competition' adlı yarışmada sponsorluk ödülünü alarak yarışmanın ABD etabında mücadele etmeye hak kazandı. Bu yarışma lise öğrencilerinin bilim, teknoloji ve yazılım alanında düşündürmek, öğrencilerin mühendisliğe ilgisini artırmak amacıyla organize ediliyor.

ABD'nin Teksas eyaletinde yarışan Kalsedon Grubu iki ayrı kategoride ödül alarak 19-24 Nisan'da yapılacak olan Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

-
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Bakan Avcı öğrencilerle bir araya geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 12 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bakan Avcı öğrencilerle bir araya geldi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı