Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  Bakan Avcı "Dijital Çağda Eğitim" konferansına katılacak

  AA
  10.12.2014 - 12:16 | Son Güncelleme: 10.12.2014 - 12:16

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Dijital Çağda Eğitim" konulu Avrupa Üst Düzey Konferansı'na katılacak.

  Bakan Avcı, yarın (11 Aralık) Brüksel'de gerçekleştirilecek olan "Dijital Çağda Eğitim" konulu Avrupa Üst Düzey Konferansı'nda Türkiye'yi temsil edecek. Konferansta, teknolojinin getirdiği zorluklar, eğitimde değişimin temel dinamikleri ve AB'nin sürdürülebilir büyüme gündeminde eğitimin rolü hakkında, yöneticilere tartışma imkanı sunulacak.

  Konferansta, İtalya Eğitim Bakanı Stefania Giannini, AB Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spordan sorumlu Komiseri Tibor Navracsics, Avrupa Parlamentosu Eğitim ve Kültür Komisyonu Başkanı Silvia Costa, Atticus Eğitim Başkanı Lord David Puttnam ile aralarında İtalya, İngiltere ve ABD'nin de bulunduğu ülkelerden eğitim ve öğretim yöneticileri konuşma yapacak.

  Bakan Avcı, Brüksel ziyareti kapsamında, yarın (11 Aralık) "Dijital Çağda Eğitim Konferansı açılış oturumuna katıldıktan sonra, onuruna verilen öğle yemeğine katılacak. Bakanlar Paneline de katılacak olan Avcı, Fransız Toplumu Eğitim, Kültür ve Çocuk Bakanı Joelle Milquet ile ikili görüşme gerçekleştirecek. Avcı, daha sonra AB Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spordan sorumlu Komiseri Navracsics ve İtalya Eğitim Bakanı Giannini'nin evsahipliğinde düzenlenecek akşam yemeğine katılacak.

  Milli Eğitim Bakanı Avcı, 12 Aralık'ta ise Belçika'da görev yapan öğretmenlerle bir araya gelecek. Avcı, görüşmenin ardından, Flaman Eğitim Bakanı Hilde Crevits ile de ikili görüşme yapacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı