Eğitim Haberleri

  Bakan Avcı’dan cilt hastası çocuğa yardım sözü

  AA
  17.09.2013 - 14:03 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yakalandığı deri hastalığı nedeniyle güneşe ve gün ışığına çıktığında vücudunda yaralar oluşan Elif Sultan Karabayır’a yardım sözü verdi.

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası’ndaki yeni dönem pancar alım törenine katıldı. Buradaki program öncesinde Bakan Avcı’nın yanına gelen Epidermolysis Bullosa (EB) hastası 12 yaşındaki Elif Sultan Karabayır, hastalığı nedeniyle okula gidemediğini söyledi.
  Karabayır’ın hastalığı hakkında bilgi alan Avcı, gerekli yardımların yapılacağını belirtti. Kendisi için verilen çiçeği Karabayır’a hediye etti.
  Daha sonra basın mensuplarına açıklama yapan Karabayır, bu yıl 7’nci sınıfa gideceğini anlattı. Genç kız, “Bir an önce iyileşmek ve okuluma gitmek istiyorum. Bakanımıza okula gitmek istediğimi söyledim. Bakanımız da hastalığım konusunda ilgileneceğini söyledi ve beni çok mutlu etti” dedi.
  Baba Osman Karabayır da kızının güneş ışınlarının hücredeki zararlı etkilerini ortadan kaldıran enzimin eksikliği nedeniyle ortaya çıkan bir deri hastalığına yakalandığını söyledi. Baba Karabayır, “Elif’in derisinin güneş ışığına veya darbeye maruz kalmasıyla vücudunda çeşitli yaralar oluşuyor. Güneşe çıkabilmesi için gereken özel kıyafeti İngiltere’den geliyor ancak bunu şu an temin edemiyoruz. Sayın Bakanımızın yardımcı olacağını söylemesi bizi çok mutlu etti” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı