Gündem Haberleri

  Bakan Atalay TÜSİAD'la görüştü

  Hürriyet Haber
  18.08.2009 - 12:54 | Son Güncelleme:

  İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneğini (TÜSİAD) ziyaret ederek, yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

  Bakan Atalay'ı Tepebaşı'ndaki TÜSİAD binasına gelişinde TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ ile bazı yönetim kurulu üyeleri karşıladı.


  Atalay ile TÜSİAD heyetinin yaptığı görüşme sonrası açıklama yapıldı. Bakan Atalay ve TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ’ın açıklamaları şöyle:

   

  BEŞİR ATALAY

   

  "TÜSİAD bugüne kadar toplumsal sorunlara katkı vermiş, emek harcamış bir kuruluşumuz. Biz bu konuda da TÜSİAD’ın katkısını mühim görüyoruz. Demokratik açılımlarda TÜSİAD’ın çalışmaları daima önemli olmuştur. Yürüttüğümüz çalışma da bunların devamıdır. Bundan sonra da görüşlerini bekleyeceğiz. Diyalogumuz sürecek."

   

  ARZUHAN DOĞAN YALÇINDAĞ

   

  "2005 yılı itibariyle demokratikleşme sürecinde belirli bir yavaşlama yaşanmıştır. Bakanın başlattığı bu süreçle, demokratikleşmenin her alanda ülkemizin gündem maddesi haline gelmesini ümit ediyoruz.

   

  Demokratikleşme sürecini canlandırmak için, seçim yasası, yargı reformu öncelikli olarak ele alınmalı ve anayasa değişiklikleriyle sürdürülmelidir görüşündeyiz.

   

  Bu değerlendirmenin önünde, on binlerce insanımızın hayatına mal olan terör olgusunu en önemli problem olarak görmekteyiz.

   

  Bu çerçevede terörün kalıcı olarak sona ermesi sürecinde, gerekli ekonomik sosyal kültürel açılımların, demokratikleşme çerçevesinde ele alınması ve değerlendirilmesi gerekmektedir.

   

  Sorunun çözümünde toplumsal mutabakat olmazsa olmaz koşuldur. Dolayısıyla TBMM çatısı altındaki diyalog hayati önem taşımaktadır"

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı