Kars Haberleri

KARS HABERLERİ

  Bakan Arslan, BTK demiryolu, Haziran sonunda açılacak (2)

  DHA
  06 Mart 2017 - 19:03Son Güncelleme : 06 Mart 2017 - 19:04

  Bakan Arslan, BTK demiryolu, Haziran sonunda açılacak (2)

  BAKAN ARSLAN SERT ÇIKTI
  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars’ta STK temsilcileriyle yaptığı toplantıda terör örgütlerine sert çıktı. Türkiye’nin büyümesini çekemeyenlerin sürekli oyun içinde olduklarını söyleyen Bakan Arslan, "Bu coğrafyada Türkiye büyüyor, Türkiye güçleniyor. Bugüne kadar dış güçlerin kendi aralarında paylaşmaya alıştıkları ticarete Türkiye diyor ki 'Yok ben de ortak olacağım.' Bu coğrafyada istedikleri gibi at oynatıyorlardı. Türkiye diyor ki 'Yok artık at oynatamazsın.' Bakın dış güçlerin FETÖ’yü de PKK’yı da DAEŞ’i de DHKPC’yi de Türkiye’nin üzerine göndermelerinin sebebi bu. Türkiye güçlenirse onlara ortak olacak. Türkiye hem de dünyaya ortak olacak. Türkiye güçlenirse onlar istedikleri gibi bu coğrafyada at oynatamayacak. Dün de Avusturya başbakanı açıklamış, 'Efendim bu kampanyada Avrupa birliği kararı olsun, Türkiye’den kimse gelip anlatamasın.' Çünkü, Türkiye hedeflerine daha sağlıklı adımlarla yürürse bu coğrafyada istedikleri gibi at oynatamayacaklar. Türkiye yeni yollar yapıyor, yeni havalimanları yapıyor, bölgede demir yolları yapıyor. Onlardan kaynaklı dünyada bir ticari pastası var" diye konuştu.
  Bakan Arslan terör örgüterine de seslenerek şunları söyledi:
  "Efendim PKK çıkıyor diyor ki 'Ben Kürdün temsilcisiyim, Kürdü kurtaracağım' Kimi kurtarıyorsun? Kürdün başının belasısın, Kürdü öldürüyorsun, vuruyorsun, kırıyorsun. Yetmiyor, bu ülkenin vatandaşı senin gibi FETÖ gibi DAEŞ gibi DHPC gibi teröristlerden ve pisliklerden kurtulmak için çocuklarını şehit veriyor. Bakın hesap çok farklı. Kimse bizim karşımıza gözümüzün karası için değil kendi menfaat için düşünüp Türkiye’nin büyümesini istemiyor. Bu yol Türkiye’nin büyümesinin önündeki en önemli yoldur."

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  KarsBugün9 ºCKısa Sağınak Yağışlı
  • Perş12 ºC
  • Cuma10 ºC
  • Cmts11 ºC
  • Pazr14 ºC
  • Pzts13 ºC
  • Salı11 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı