Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bakan Akdağ yavuz hırsız

  Hürriyet Haber
  02 Mayıs 2011 - 00:48Son Güncelleme : 02 Mayıs 2011 - 00:48

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van’daki sağlık ihalelerine ilişkin yolsuzluk dosyasını savcılığa önceden sevk ettiğini belirterek kendisinden özür dilemesini isteyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a tepki gösterdi.

  Kılıçdaroğlu, “Bizim güzel bir sözümüz var; ‘yavuz hırsız ev sahibini bastırır’ diye” dedi. Kılıçdaroğlu, dün partisinin Merkez Yönetim Kurulu toplantısından önce gazetecilerin soruları üzerine şunları söyledi:
  - “Şimdi buradan AKP iktidarına ve Sayın Başbakan’a sormak istiyorum: Savcıya doğrudan talimat verme yetkisini, ‘soruşturmayı durdurun’ yetkisini nereden, hangi yasadan alıyorlar? Varsa böyle bir yasa öğrenelim. ‘Durdurun’ ne demektir? ‘Siz durdurun ben yandaş birisini göndereceğim, o da kapatacak.’ İkinci bir soru daha soruyorum: Durdurulmasını istediğiniz olayın işini yapan firma kim? Kimin için bunu durdurmak istiyorsunuz? Bunu da bir açıklasınlar, kimdir bu adam? Bir soruşturmayı durdurma gücünü nereden alıyor bu kişi? Ve Sayın Recep Bey, eğer gerçekten bu konuda halkı bilgilendirmek istiyorsa şunu öğrenmek isterim: Siz eğer gerçekten savcıya yardımcı olacaksanız, soruşturmayı durdurma yerine müfettişler soruşturmaya devam eder, elinizde ek deliller vardır. Götürür savcıya teslim edersiniz. Soruşturmanın gizliliği vardır. Siz soruşturmanın gizliliğine müdahale ediyorsunuz. Dedim ya ‘yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış’. Ama yanlış kayaya çarptılar.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı