BAK 07'den mültecilere 9 bin 678 Euro yardım

BERLİN
18.09.2015 - 14:28 | Son Güncelleme:

Alman Regionalliga takımlarından BAK 07 kulübü Berlin'deki mültecilere toplam 9 bin 678 Euro'luk yardımda bulundu.

RB Leipzig Amatörleri ile oynanan maça binin üzerinde mülteci ağırlayan ve karşılaşmanın satılan biletlerinden elde edilen hasılatın tamamını da göçmenlere bağışladıklarını belirten BAK 07 Kulübü Yönetimi düzenlenen etkinlikle ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada, mültecilere günün hatırası olarak binin üzerinde tişört ve maçı izlemeye gelen gençlere de 420 futbol topu hediye edildiği belirtildi.

Maçta yiyecek ve bilet satışından toplam 9 bin 678 Euro gelir elde edildiğinin kaydedildiği açıklamada, 6 bin 388 Euro’ ile hediyeler satın alındığı geri kalan 3 bin 290 Euro ise önümüzdeki günlerde düzenlenecek küçük çapta bir törenle mültecilere yönelik çalışmalar yapan Moabit Hilft ve Berliner Stadtmission adlı kurumlara teslim edileceği kaydedildi.

BAK 07 Kulübü Yönetimi “BAK 07 Kulübü olarak kentimize gelen mültecilerle dayanışmayı sorumluluk ve görev bildik. Futbolun birleştirici fonksiyonu gereği savaşlardan ve baskılardan kaçarak ülkemize sığınan insanların bir gün de olsa iyi dakikalar geçirmelerini amaçladık. Ülkemizde mültecilere karşı saldırılarda bulunanlar Almanya’nın karanlık yüzü ise Pazar günü dayanışma gösteren Berlinliler de bu ülkenin aydınlık yüzüdür” denildi.

Etiketler: REGİONALLİGA


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı